reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mjanma z buddyjskimi pagodami

dodano: 2017-05-17 16:36 | aktualizacja: 2017-05-17 20:56
autor: Janusz Blamowski/Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

Birma Mjanma W ramach grudniowych wypraw do Azji Południowo-Wschodniej „Podróże z anteną” wybrały się ostatnio do Birmy. Mjanma, bo tak brzmi teraz oficjalna polska nazwa Birmy, jest położona na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim i zajmuje powierzchnię 676 600 km2, a zamieszkuje ją ponad 51 milionów ludzi, choć bardzo zróżnicowanych etnicznie, bo według oficjalnych danych to aż 135 narodów mówiących ponad 250 językami!

Birma Mjanma


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po 50 latach rządów junty Birma, uznawana za jeden z najbiedniejszych i najbardziej izolowanych krajów świata, powoli wraca na drogę demokracji i coraz szerzej otwiera się na świat. Pewnie niebagatelne znaczenie ma tu boom gospodarczy i turystyczny u sąsiadów zza miedzy, bo Birma graniczy m.in. z Indiami, Chinami i Tajlandią. Jakie to ma dla nas, turystów znaczenie? Przede wszystkim ułatwienia wizowe, coraz bardziej rosnąca infrastruktura turystyczna i ciekawa oferta dla odwiedzających Birmę zagranicznych turystów.

Do niedawna całe połacie kraju zamknięte były dla ruchu turystycznego. Aby się tam dostać, trzeba było starać się o specjalne zezwolenia związane z dodatkowymi opłatami i długim czasem oczekiwania.

Teraz wizę turystyczną 28-dniową załatwić można już przez Internet, jednak dla obcokrajowców nie jest ona tania, kosztuje ok. 50 dolarów i jest dostępna tylko dla osób przybywających do Birmy drogą lotniczą.

Planując podróż do Birmy, warto śledzić internetowe błogi podróżnicze, bo sytuacja w tym kraju szybko się zmienia i informacje zawarte w biblii podróżników Lonely Planet mogą się okazać nieaktualne.

My wybraliśmy się do Birmy w grudniu – tam wtedy w czasie pory suchej temperatura oscyluje w granicach 25-30 stopni – bez opadów.

Birma posiada kilka międzynarodowych portów lotniczych w dużych miastach, najlepiej i najtaniej można dolecieć tam z Bangkoku. My zaczęliśmy naszą birmańską przygodę po przylocie z Bangkoku do Rangunu – największego i najludniejszego miasta w Mjanmie, do niedawna miasta stołecznego. Zwiedzimy je jeszcze w końcowej części naszej wyprawy, teraz pora na relaks!
 
Ngwe Saung Beach


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama