reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

10 sukcesów i porażek w 2024

2024-12-23: Przedstawiamy 10 największych sukcesów i porażek na rynku telewizyjnym w 2024 roku. To był trudny rok: zmian politycznych i gospodarczych, wojen - nie tylko o ziemię, źródła energii, w Ukrainie i w kosmosie - w mediach też trwa walka, bo media to potęga. Teraz media społecznościowe i fake newsy potrafią doprowadzać do politycznych zmian. Co zdarzyło się w 2024 roku?

Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2024 roku?

2025-01-03: Przedstawiam TOP 10 artykułów na satkurier.pl w 2024 roku, według liczby wyświetleń. Jakie tematy cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników? Tradycyjnie były to artykuły związane z CANAL+ i Polsat Box, ale w tym roku była to także TV Republika oraz tematy dotyczące sportu i praw do transmisji.

Epoka kanałów niegwarantowanych

2024-11-25: Czy wiedzieliście, że nawet blisko połowa kanałów, jakie można oglądać za pośrednictwem polskich platform satelitarnych, jest niegwarantowana? Oznacza to, że w każdej chwili mogą one zniknąć i nie będzie to stanowiło podstawy do wypowiedzenia umowy. I nie mówię tu tylko o polskich kanałach FTA, których na 13°E jest zaledwie 21, lecz o dziesiątkach kanałów kodowanych, świadczonych przez Polsat Box i CANAL+ „promocyjnie”.

Sport na żywo wyzwaniem dla platform streamingowych

2024-11-08: W 3. kwartale sport na żywo gościł w co drugim gospodarstwie domowym, wynika z badania agencji Kantar*. Wpływ na to miały głównie igrzyska olimpijskie, które przyciągnęły przed ekrany całe rzesze widzów. Transmisje sportowe są szansą dla platform streamingowych, ale też ogromnym wyzwaniem. Nawet Netflix nie był w stanie udźwignąć transmisji walki Jake Paul vs Mike Tyson. Co dalej?

IO w Paryżu słabe dla Polski? Poważnie?

2024-08-12: Polacy na IO w Paryżu zdobyli 10 medali, w tym tylko 1 złoty, 4 srebrne i 5 brązowych. „Słabo” - ktoś powie - „bywało lepiej”. Tak twierdzą eksperci (jacy?) i dziennikarze, a także hejterzy wśród kibiców (takich jest dużo!). Najgorzej, jeśli za ukryty przekaz lub hejt zabierają się politycy (taka posłanka Lichocka znana ze środkowego palca). Cieszmy się z tego co jest i coś zróbmy z tym wszyscy - my Polacy!

Kibice żużla zapłacą więcej

2024-03-18: CANAL+ Sport 5 (dawniej pod nazwą nSport+) nie będzie już domem PGE Ekstraligi. Od sezonu 2024 niedzielne transmisje najlepszej żużlowej ligi świata będą pokazywane w CANAL+ Sport - kanale premium, o mniejszym zasięgu i zazwyczaj dostępnym za wyższą opłatą niż CANAL+ Sport 5 (piątkowe spotkania nadal w Eleven Sports).

Koniec boomu na amerykańskie seriale

2024-01-23: Wydaje się, że dynamicznie rozwijający się rynek seriali w USA ma już za sobą swój szczyt. Ostatnie doniesienia tylko potwierdzają to, co branża wiedziała od dawna (pisaliśmy o tym tu): boom na amerykańskie seriale się skończył. Do tego dochodzi dziwny zbieg okoliczności u dwóch konkurentów w segmencie usług streamingowych - Netflixa i Paramount+. Odejdą dwaj strategicznie ważni prezesi w obu firmach, a to oznacza, że coś w tym jest i czas na zmiany. Dodać należy, że zmiany na rynku amerykańskim zwykle za jakiś czas przekładają się na rynek europejski.

Streaming, OTT, IPTV... czy nas okłamano?

2024-01-06: Wydawałoby się, że streaming będzie rozwiązaniem wszystkich problemów - niestety sam stał się problemem dla siebie. Na pewno nie jest i nie będzie zamiennikiem standardowej telewizji z jakiegokolwiek źródła sygnału czy złotym środkiem na niechęć płacenia abonamentu za niechciane treści w pakietach płatnych platform czy kablówek. Streaming preferują głównie młodzi widzowie, którzy zachłysnęli się ofertą Netflixa i innych operatorów streamingowych z USA. Czy nastąpi powrót do linearnej telewizji?

10 największych sukcesów i porażek w 2023 na rynku TV

2023-12-30: Jak zwykle na koniec każdego roku prezentujemy tu bardzo subiektywną listę 10 największych sukcesów i 10 największych porażek na rynku telewizyjnym.

Trzech prezesów + weto = stan likwidacji mediów publicznych

2023-12-28: Jak wiadomo minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił postawienie TVP, Polskiego Radia i PAP w stan likwidacji z zastrzeżeniem, że to nie likwidacja jako taka, a stan ten może być zakończony w dowolnym momencie. Minister kultury wyznaczył na likwidatorów w TVP i innych mediach (PR i PAP), a są to osoby powołane na nowych prezesów: Tomasza Syguta w TVP [akt: został nim Daniel Gorgosz], Marka Błońskiego w PAP i Pawła Majchera w Polskim Radiu. Chaos, bałagan, „bezhejtowy" program 19:30 zamiast Wiadomości, okupacja budynków przez posłów, brak TVP Info, TVP3 ruszyło jako jeden program, bo musieli nadawać losowania Lotto. To niczego dobrego nie wróży. A w Rosji i na Białorusi muszą mieć niezły ubaw z tych polskich przepychanek i kłótni.
progress gif
reklama
reklama
reklama
reklama