reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co się dzieje z dostępem do CANAL+ 4K Ultra HD w nc+?

2018-09-01: Od 1 września w ramach platformy nc+ zmieniły się zasady dostępu do kanału CANAL+ 4K Ultra HD. Wcześniej (od momentu startu 15 maja br.) kanał oferowano bez dodatkowych opłat, ale i nie był gwarantowany - był dostępny, ale w każdym momencie mogło się to zmienić. I zmieniło się, zresztą pierwsze zapowiedzi, że do tego dojdzie - pojawiły się pod koniec lipca (informowano o tym drogą mailową). Problem jednak w tym, że część abonentów po zmianach dostępu nie mogła nawet wykupić.

Burza przerwała transmisję meczu Francja - Irlandia

2016-06-26: Trzeba przyznać, że Polsat ma wyjątkowego pecha jeśli chodzi o transmisje UEFA Euro 2016. Najpierw problemy z fonią oraz z wydajnością serwerów Ipla, które nie wytrzymały oblężenia kibiców (więcej informacji), a teraz przeciwko nadawcy sprzysięgły się nawet siły natury - burza nad Warszawą, która przeszła 26 czerwca ok. godziny 15:40 skutecznie przeszkodziła nadawcy w transmisji spotkania reprezentacji Francji z Irlandią.

Dlaczego widzowie krytykują transmisje Euro 2016 w Polsacie?

2016-06-12: 10 czerwca ruszyły zapowiadane kanały Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD. Są to specjalne kanały uruchomione przez Telewizję Polsat, dedykowane transmisjom spotkań piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2016. Dostępne są u większości operatorów, ale wszędzie albo za dodatkową opłatą, albo przynajmniej uzyskanie dostępu wymaga przedłużenia umowy z operatorem. Widzowie zgłaszają skargi...

Netflix w Polsce... platformy mogą spać spokojnie?

2016-01-06: 6 stycznia 2016 stało się to, na co czekało w Polsce wielu widzów - popularny serwis streamingowy Netflix został udostępniony w kraju (więcej tutaj). Miała być rewolucja, serwis miał zdemolować rynek, rozbić monopol płatnych operatorów telewizji liniowej. Czy pokładane w nim nadzieje realnie się spełniły?

Jacek Grzeszczak: Jak w magiczny sposób jednocześnie być i nie być klientem UPC?

2015-11-29: Od początku października sieć kablowa UPC Polska zaczęła pozbywać się z oferty kanałów SD oraz przełączać wybrane stacje do MPEG-4. Operacja sama w sobie jest godna pochwały. Natychmiast zrobiło się luźniej w poszczególnych paczkach, jakość części kanałów poszybowała w górę, zwłaszcza tych, które są dosyłane w MPEG-4 i UPC konwertowała je dotychczas do MPEG-2.

Senat odrzuca sprawozdanie KRRiT - będą zmiany?

2010-05-29: Stało się - stosunkiem głosów 56 do 33 Senat odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2009. Teraz czas na decyzję Sejmu, a na koniec - pełniącego obowiązki Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jeśli Sejm przychyli się do decyzji Senatu, to rozwiązanie KRRiT w obecnym składzie jest niemal pewne. Bronisław Komorowski już zapowiedział, że jeśli Senat i Sejm odrzucą sprawozdanie, to on przychyli się do decyzji obu izb parlamentu. Co to oznacza dla widzów?

Jacek Grzeszczak: Uwaga na opinie w TV...

2009-09-15: 15.09.2009 miałem (wątpliwą) przyjemność oglądać magazyn Minęła Dwudziesta na TVP Info. Głównie liczyłem na opinie naszego naczelnego - p. Janusza Sulisza. Nie udało się, a co gorsze, im dłużej słuchałem wyrażanych tam opinii, tym większe zdziwienie malowało się na mojej twarzy, bo dla mnie, jako człowieka technicznego, siedzącego mocno w temacie techniki cyfrowej i telewizji satelitarnej, większość stwierdzeń była nieprecyzyjna i wprowadzała widzów w błąd, pozostaje mieć nadzieję, że nie celowo, chociaż...
progress gif
reklama
reklama
reklama
reklama