reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mjanma z buddyjskimi pagodami

dodano: 2017-05-17 16:36 | aktualizacja: 2017-05-17 20:56
autor: Janusz Blamowski/Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

Birma Mjanma W ramach grudniowych wypraw do Azji Południowo-Wschodniej „Podróże z anteną” wybrały się ostatnio do Birmy. Mjanma, bo tak brzmi teraz oficjalna polska nazwa Birmy, jest położona na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim i zajmuje powierzchnię 676 600 km2, a zamieszkuje ją ponad 51 milionów ludzi, choć bardzo zróżnicowanych etnicznie, bo według oficjalnych danych to aż 135 narodów mówiących ponad 250 językami!

Birma Mjanma


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Podczas całej birmańskiej wyprawy zaskoczyła nas ilość anten satelitarnych, odbierających sygnał z satelitów Apstar (76,5°E) – C-Sky-Net oraz Thaicom (78,5°E) – MRTV.
 
Anteny satelitarne w Mjanmie

Birmańczycy, przez lata pozbawieni możliwości odbioru „telewizji z nieba” przez sankcje nałożone na ich kraj oraz restrykcyjną politykę władz, chcą nadrobić te zaległości z nawiązką. To również możliwość kontaktu z językami obcymi, szczególnie z angielskim, bez znajomości którego bardzo trudno myśleć o rozwoju kraju, a szczególnie usług turystycznych.

Stąd na każdym dostępnym miejscu ci, których na to stać, instalują czasze – duże i małe. Tym bardziej, że Canal+ podpisał w styczniu umowę z birmańską grupą medialną Forever dotyczącą uruchomienia płatnego serwisu Canal+ na terenie tego kraju. Trzymamy kciuki!

Birma ma szansę stać się czołową destynacją milionów turystów odwiedzających Azję Południowo-Wschodnią w niedalekiej przyszłości.

Położenie geograficzne, nieskażona przyroda, liczne plaże i rajskie wysepki staną się magnesem przyciągającym rzesze turystów pod warunkiem budowy odpowiedniej infrastruktury, czyli powstania co roku tysięcy miejsc hotelowych, linii lotniczych otwierających kolejne połączenia, nowych agencji i biur podróży czy – absolutnie niezbędnych – nowych dróg. W 2010 roku Birmę odwiedziło 800 tys. turystów, w 2015 już 4,68 mln. W ubiegłym roku liczba ta prawdopodobnie przekroczyła 6 mln, dostarczając do budżetu 2,5 mld dol. Birma została ogłoszona „Najciekawszym krajem dla turystów w 2014” przez Europejską Radę Turystyki i Handlu. Trudno się dziwić, wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje tego kraju.

Tekst i zdjęcia:
Janusz Blamowski
Marta Karendał


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...