reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rząd USA daje 10 mln dol. za informacje o hakerach z DarkSide

dodano: 2021-11-05 10:54
autor: Dr. Hack | źródło: Departament Stanu USA

darkside 10 mln dol wanted darkside ransomware gang 360px Departament Stanu USA oferuje ogromną nagrodę 10 mln dol. każdemu, kto może dostarczyć organom ścigania informacje na temat niesławnego gangu ransomware DarkSide, który może pomóc w zlokalizowaniu i aresztowaniu jego liderów. Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym 4 listopada 2021 r. Departament Stanu USA oferuje również dodatkowe 5 mln dol. każdemu, kto może dostarczyć informacje prowadzące do aresztowania lub skazania dowolnej osoby w dowolnym kraju „uczestniczącej w DarkSide”.

FBI
darkside 10 mln dol wanted darkside ransomware gang 2021 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Departament Stanu USA oferuje nagrodę w ramach swojego programu nagród w ramach Transnational Organized Crime Rewards Program (TOCRP).

Rząd USA zaoferował wysoką nagrodę za podjęcie działań przeciwko organizatorom ataku hakerskiego na największy rurociąg gazowy w USA w maju. Departament Stanu USA ogłosił w czwartek 4 listopada w Waszyngtonie, że za informacje, które pomogłyby zidentyfikować lub wyśledzić liderów międzynarodowej grupy hakerskiej DarkSide, zapłacono by 10 mln dol. Ponadto zaoferowano kolejne 5 mln dol. za informacje, które doprowadziły do ​​aresztowania lub skazania osób zaangażowanych w ataki ransomware tej grupy. Są to ataki, w których hakerzy szyfrują komputery atakowanych firm i pobierają duże sumy za uwolnienie systemów.

Według rządu USA grupa DarkSide była odpowiedzialna za zakrojony na szeroką skalę atak hakerski na jeden z największych rurociągów w USA. Firma Colonial Pipeline ogłosiła na początku maja, że ​​padła ofiarą cyberataku. W rezultacie rurociąg, którym przepływa około 45% całego paliwa zużywanego na wschodnim wybrzeżu USA, został tymczasowo całkowicie zamknięty. W niektórych częściach USA brakowało benzyny.

Hakerzy włamali się do sieci komputerowej operatora rurociągu i zażądali wielomilionowego okupu, który firma zapłaciła. Operator rurociągu zapłacił gangowi 5 mln dol. okupu zaledwie 1 dzień po tym, jak dowiedział się o ataku.

14 maja 2021 r., gang DarkSide ogłosił, że zamyka działalność po przejęciu jego serwerów. Z konta zniknęła też część okupu w kryptowalucie.

8 czerwca 2021 roku ogłoszono, że to FBI udało się odzyskać miliony dolarów okupu od gangu DarkSide. Ostatecznie FBI ujawniło, że odzyskano 2,3 mln dol. w kryptowalutach (63,7 bitcoin).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...