reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Czy TVP uruchomi drugi kanał sportowy?

dodano: 2024-04-26 15:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

piłka nożna kot telewizor TV transmisja na żywo Temat kanału TVP Sport 2 powraca co kilka lat jak bumerang. Przy okazji zmian personalnych czy nabycia nowych praw sportowych widzowie dopytują się o możliwość uruchomienia drugiego kanału sportowego Telewizji Polskiej. Aktualnie nadawca radzi sobie w taki sposób, że część transmisji pokazuje wyłącznie online.

piłka nożna w telewizja boisko TV telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Czy TVP uruchomi TVP Sport 2?

Jeszcze w 2020 roku Marek Szkolnikowski, ówczesny dyrektor TVP Sport, mówił, że z perspektywy nadawcy stworzenie drugiego kanału sportowego nie ma sensu. Uzasadniał to kwestiami finansowymi i technicznymi.
 

- Stworzenie drugiego kanału sportowego z naszej perspektywy nie ma sensu. Jest to kwestia finansowa, kwestia braku możliwości emisyjnych. Nie ma zespołu emisyjnego, nie ma studia na Woronicza - fizycznie nie ma na to miejsca. Poza tym nie ma też miejsca na multipleksie, czyli można by ten kanał stworzyć, ale nie ma go jak wypuścić na satelitę - mówił w maju 2020 roku Marek Szkolnikowski, ówczesny dyrektor TVP Sport, w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym.

Dziś do tematu ewentualnego uruchomienia TVP Sport 2 odniósł się w wywiadzie dla tvpsport.pl Jakub Kwiatkowski, aktualny dyrektor TVP Sport. Jego zdaniem taki kanał by się przydał, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że TVP przechodzi teraz duże zmiany i są inne priorytety.
 

- Ramówka determinuje prawa, które posiadamy. Można byłoby próbować bić się o kolejne, ale jeżeli mamy tyle meczów w weekend, to ciężko byłoby wszystko zmieścić. Dużym wyzwaniem będą igrzyska, bo w ich trakcie rozpocznie się pierwszoligowy sezon. W tym przypadku przydałby się drugi kanał. Telewizja przechodzi duże zmiany i są priorytety. Na razie na pewno musimy poczekać [...]. Gdyby władze telewizji przyszły i powiedziały, że chcą uruchomić drugi kanał, to nie broniłbym się przed tym. Przyjąłbym to z dużą radością. Na pewno mocno ułatwiłoby to nam eksploatację praw, które już mamy i moglibyśmy starać się o kolejne - mówi Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2023 roku TVP nabyła prawa do transmisji Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi, Fortuna Pucharu Polski i Superpucharu Polski w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Oznacza to więcej transmisji na antenach TVP.

Telewizja Polsat nadaje dziś dziesięć kanałów sportowych, CANAL+ sześć kanałów, Eleven Sports pięć kanałów, Eurosport dwa kanały, a TVP tylko jeden kanał sportowy.

Zobacz wykaz polskich kanałów ze sportem na żywo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...