reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Złote Blachy za 2023

dodano: 2024-03-13 17:38
autor: HP | źródło: Sygnał/Koalicja Antypiracka

Złote Blachy Policja Stowarzyszenie sygnał 2023 360px Cztery jednostki policji, które wyróżniły się w minionym roku w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko własności intelektualnej, zostały uhonorowane nagrodami Złote Blachy 2023. Wyróżnienia wręczane są przez Koalicję Antypiracką wraz z Komendantem Głównym Policji. Które jednostki policji wyróżniono?

Koalicja Antypiracka
Złote blachy (31-of-55) 2023 Sygnał koalicja antypiracka 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W gronie najlepszych policjantów w zakresie zwalczania piractwa znaleźli się funkcjonariusze:
  • Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
  • Wydziału w Gorzowie Wielkopolskiego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
  • Wydziału w Bydgoszczy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Złote Blachy 2023 na fotografii Teresa Wierzbowska i Magdalena Schejbal
Złote Blachy 2023 na fotografii Teresa Wierzbowska i Magdalena Schejbal

Złote Blachy 2023 przyznane były zarówno na skuteczne zamknięcie łącznie kilkudziesięciu serwisów oferujących nielegalnie treści audiowizualne, jak i usług sharingu.

Uroczystość wręczenia Złotych Blach odbyła się 13 marca 2024 w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie.
Nagrody wyróżnionym policjantom wręczyli Komendant Główny Policji - inspektor Marek Boroń, Teresa Wierzbowska  - Prezeska Stowarzyszenia Sygnał oraz aktorka Magdalena Schejbal. Uroczystość prowadzili Marek Straszewski reprezentujący Koalicję Antypiracką i podkomisarz Paweł Kocot z Komendy Głównej Policji. 

Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video, gratulując nagrodzonym, podkreślił, jak wiele znaczy ich praca dla artystów, wydawców i stacji telewizyjnych. Przypomniał też historię powstania koalicji w 1998 roku jako odpowiedzi na wszechobecne wówczas piractwo.

– Na początku piractwo polegało na rozpowszechnianiu nielegalnych kopii np. na Stadionie Dziesięciolecia, ale z czasem ta przestępczość przeniosła się do Internetu

– mówił Staszewski.

– Pamiętam wiele akcji ze współpracy z policją – były one skuteczne. Koalicja antypiracka brała udziału w prowadzeniu szkoleń i w procesach legislacyjnych. Przez lata funkcjonowania wiele się zmieniło, weszliśmy w chmurę i cyberprzestępczość. Na co dzień współpracujemy z Państwem – dostarczamy materiały, bierzemy udział w realizacjach. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z wyspecjalizowanymi policjantami.

 
Złote Blachy 2023
Złote Blachy 2023  fot. Koalicja Antypiracka


Teresa Wierzbowska, Prezeska Stowarzyszenia Sygnał, podkreśliła, że naruszenia treści audiowizualnych są stale zgłaszane i monitorowane przez członków Koalicji Antypirackiej. 

– Dzięki dostępnym mechanizmom prawnym, samoregulacjom i dobrym praktykom rynkowym,  identyfikujemy dosłownie miliony naruszeń treści audiowizualnych rocznie i w wielu przypadkach udaje nam się reagować. Nasza skuteczność kończy się jednak tam, gdzie zaczyna się zorganizowana działalność przestępcza generująca największe straty dla uprawnionych i Skarbu Państwa. Tu zaczyna się rola wyspecjalizowanych jednostek policji

– mówiła Teresa Wierzbowska.

– Te najtrudniejsze sprawy trafiają nieraz w ręce najlepszych funkcjonariuszy, którzy nie tylko są doskonale zorientowani w prawnych i technologicznych aspektach związanych z przestępczością ekonomiczną w Internecie, ale wyróżniają się zaangażowaniem i w tym roku szczególnie – niezwykłą starannością w prowadzeniu spraw. Dzięki temu udało się łącznie zamknąć kilkadziesiąt serwisów pirackich w minionym roku i usług z nimi powiązanych. Za te właśnie realizacje zostały przyznane Złote Blachy za 2023 rok.


Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń wyraził uznanie dla wieloletniej działalności Koalicji Antypirackiej w walce z piractwem treści chronionych prawem autorskim.

Podkreślił znaczenie współpracy między Koalicją Antypiracką, a Policją w zwalczaniu procederu nielegalnego rozpowszechniania treści chronionych prawem autorskim.

Komendant Boroń zwrócił uwagę na ewolucję form piractwa na przestrzeni lat, od nielegalnego rozpowszechniania kopii na stadionach po współczesne przestępstwa polegające na kradzieży własności intelektualnej za pośrednictwem sieci. Docenił również rolę specjalistycznych jednostek Policji, w zwalczaniu tej zorganizowanej przestępczości. Komendant wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę oraz podkreślił, że wymierna pomoc Koalicji Antypirackiej w postaci dostarczania materiałów dowodowych i wsparcia w procesie legislacyjnym jest niezwykle cenna.

Gość specjalny, Magdalena Schejbal, aktorka znana z roli policjantki w serialu „Kryminalni” podkreśliła znaczenia pracy funkcjonariuszy dla artystów i całego środowiska twórczego. 

- To dla mnie ogromny zaszczyt móc reprezentować tutaj wszystkich moich koleżanki i kolegów, którzy na co dzień pracują dla kultury i sztuki. Zawsze jest nam niezmiernie przykro, gdy nasza praca staje się łupem złodziei. To aktorzy są bezpośrednimi beneficjentami Państwa pracy. Tak jak my podchodzimy do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem, tak też wierzymy, że Państwo w ten sam sposób podchodzą do swojej profesji. W imieniu wszystkich polskich artystów dziękuję Wam za Waszą służbę i za to, że dbacie o to, aby nasza praca była należycie chroniona

– mówiła Magdalena Schejbal.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...