reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Test dekodera 4K UltraBOX+ od nc+

dodano: 2018-03-16 15:07 | aktualizacja: 2018-03-28 10:57
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 11-12/2017

Ultrabox+ Podczas wrześniowej konferencji w 2017 roku platforma nc+ zapowiedziała wprowadzenie do oferty pierwszego dekodera 4K i udostępnienie transmisji wydarzeń sportowych w UHD. Dalej wszystko potoczyło się już bardzo szybko – z końcem października 4K UltraBOX+ zaczęły być dostarczane do APS-ów, a od 6 listopada zainteresowani abonenci mogli już podpisywać umowy i dzierżawić dekodery. Redakcja magazynu SAT Kurier także otrzymała sztukę do testów i mamy przyjemność zaprezentować czytelnikom nasze wrażenia z użytkowania tego urządzenia.

UltraBOX+ 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

USTAWIENIA

Po wejściu do menu do funkcji Ustawienia trafiamy do kolejnego menu podzielonego na kilka kategorii. Można tu dostosować pewne elementy i zachowanie dekodera do naszych potrzeb. Oczywiście jako że to sprzęt dedykowany, to trzeba mieć na uwadze, że opcji tu strasznie dużo nie ma, ale mimo wszystko warto tu zajrzeć. Wybierz swoje kanały to pierwszy element. Umożliwia budowanie list ulubionych, których maksymalnie można utworzyć 6. Dla każdej można nadać dowolną nazwę (bez polskich znaków) oraz ją zmienić później, można dodawać lub kasować kanały, zmieniać ich kolejność (ale uwaga – numeracja pozostaje jak na liście głównej) oraz w menu pod OK po wybraniu listy – można ją szybko wyczyścić ze wszystkich serwisów oraz całkiem skasować.

Poza ulubionymi nie ma możliwości edycji listy kanałów, lista główna jest narzucona przez operatora, nic z niej nie można usunąć, nic też dodać, nie ma zmiany nazwy. Brak wyszukiwania kanałów bezpłatnych z satelity, o czego skutkach już napisaliśmy nieco wcześniej – jeśli jakiegoś serwisu FTA nie ma na liście, to trzeba czekać na operatora aż go dopisze. Nie wszystkie kanały FTA z 13°E i 19,2°E są umieszczone na liście.
Kolejna opcja w menu Ustawienia to TV Rachunek – jest to ta sama funkcja co w menu głównym, zdublowana tu. Dalej jest Kontrola rodzicielska. Domyślnie jest wyłączona, aby ją aktywować należy najpierw w funkcji Status kontroli rodzicielskiej aktywować ją, a następnie skorzystać z kolejnych dwóch funkcji – Blokowanie programów (na bazie limitu wiekowego 7+, 12+, 16+ lub 18+) albo Blokowanie kanałów (można wskazać konkretne stacje, które mają zostać zabezpieczone, po przełączeniu dekoder będzie się pytał o PIN, ale tylko przy pierwszym razie – odblokowanie jest zapamiętywane do przejścia na czuwanie). Aktywacja blokady zabezpieczy też dostęp do niektórych ustawień dekodera. Domyślny kod blokady to: 0000, ale można go zmienić. Dodatkowo w tym miejscu jest też możliwość aktywacji blokady rodzicielskiej dla usługi nc+ GO TV.

Ustawienia to ogólna nazwa, która zbiera 7 kategorii zawierających dalsze opcje. Ustawienia telewizora pozwalają na wybór rozdzielczości na wyjściu HDMI (maksymalnie do 2160p, jeśli ustawimy wartość nieobsługiwaną, to nie ma ryzyka, dekoder nie zapisze wyboru, jeśli tego nie potwierdzimy), aktywację sterowania telewizorem (funkcja CEC, domyślnie nieaktywne, jeśli planujemy np. słuchać muzyki z dekodera przy wyłączonym TV – opcja musi pozostać wyłączona), wybór sposobu działania Dolby Digital („Nie” sprawia, że dźwięk AC3 i E-AC3 jest dekodowany po stronie odbiornika i wysyłany już jako PCM, natomiast „Tak” sprawi, że dźwięk będzie przesyłany bez dekodowania jako bitstream i to TV lub kino domowe będzie musiało zająć się jego przetworzeniem, to o tyle ważne, że wyłączy regulację głośności pilotem od dekodera), wybór rodzaju telewizora (4:3 lub 16:9) oraz sposobu skalowania obrazu (bez zmiany, ściśnięcie/rozciągnięcie, powiększenie).

Opcje nagrywania pozwalają na określenie, ile minut dodatkowo przed i po planowanym nagraniu dekoder ma zapisać np. na wypadek zmian w ramówce (domyślnie po 5 minut, można zmienić na o czasie, 1, 3, 5, 10 lub 15 minut) czy timeshift, czyli przesunięcie czasowe ma być dostępne (domyślnie jest i pracuje w dekoderze w trybie automatycznym, czyli magazynuje on materiał od razu od momentu zmiany kanału, niezależnie, czy z tego planujemy korzystać, czy nie, nie ma jednak trybu ręcznego – alternatywnie timeshift można całkiem wyłączyć) i o ile ma następować skok w tył i na przód przy korzystaniu z przycisków lewo/prawo (5, 10 lub 15 minut, 5 domyślnie).

Oszczędzanie energii odpowiada za aktywację auto wyłączania (domyślnie włączone, ale funkcję można całkowicie zdezaktywować) i to po jakim czasie bezczynności ma to następować (1-8 godzin, domyślnie 3), a także w jakim trybie ma działać oszczędzanie energii na czuwaniu (maksymalne lub normalne, opisywaliśmy zastosowanie wcześniej).

Ułatwienia dostępu pozwalają na aktywację przydatnych funkcji dla osób niepełnosprawnych. Można aktywować ścieżkę dźwiękową dla niewidomych lub niedosłyszących oraz napisy dla niedosłyszących – dekoder w tej sytuacji będzie automatycznie uruchamiać stosowne udogodnienia, jeśli tylko nadawca danego kanału je transmituje i odpowiednio oznacza.

Wygaszacz ekranu umożliwia określenie po jakim czasie wyświetlania statycznego obrazu dekoder ma zasłonić ekran wygaszaczem przeciwdziałającym wypalaniu się matryc. Domyślnie to 30 minut, można przyśpieszyć do 15 minut lub opcję wyłączyć.

Nazwa dekodera pozwala na ustawienie nazwy dla urządzenia, po której prościej będzie go rozpoznać wśród sprzętów identyfikowanych w lokalnej sieci. Domyślnie to „Główny dekoder”, operator przygotował kilka propozycji bazujących na pomieszczeniach w domach, ew. można nadać własną nazwę (bez polskich znaków).

Aplikacja Start pozwala na ustawienie tejże jako uruchamianej przy włączaniu dekodera. Jeśli dekoder służy nam nie przede wszystkim do oglądania TV, to włączenie aplikacji Start na start dekodera może być przydatne, bo tam są gotowe skróty i do listy nagrań i do nc+ GO TV, bez przebijania się przez menu.

Dalej w menu Ustawienia jest kategoria Instalacja z czterema możliwościami. Antena to ekran już opisywany. Może pojawić się przy pierwszym starcie dekodera, jeśli ten nie wykryje obecności sygnału i nie będzie w stanie pobrać listy kanałów. Wtedy konfigurowanie zestawu antenowego będzie niezbędne. Jeśli natomiast dekoder przejdzie ten etap automatycznie, to możemy dokonać korekt właśnie w tym miejscu, np. włączając obsługę DiSEqC (dostęp tylko do satelity Astra 19,2°E), co sprawi, że dekoder pobierze rozszerzoną listę kanałów uzupełnioną o serwisy z drugiej pozycji satelitarnej.

Aktualizacja dekodera uruchamia proces poszukiwania i pobierania nowej wersji oprogramowania. Po włączeniu dekoder przestroi się na transponder bazowy i zacznie szukać nowej wersji. Jeśli ją znajdzie – zaproponuje przeprowadzenie procesu (trwa ok. 20 minut), a jeśli nie – wyświetli stosowny komunikat.

Ustawienia sieci są znane z pierwszego uruchomienia – tu niczym się nie różnią, a Ustawienia domyślne pozwalają na przywrócenie dekodera do stanu fabrycznego. Można przy tym określić, czy poza resetem fabrycznym mają także zostać usunięte nagrania z podłączonego dysku twardego, czy też nie.

Kategoria Diagnostyka odpowiada za dostęp do różnych informacji o urządzeniu. Miernik sygnału wskazuje poziom i jakość (procenty i BER, możliwość włączenia sygnalizacji dźwiękowej – pisków) dla aktualnie oglądanej stacji. To może pomóc w sytuacji, gdy mamy nieprecyzyjnie ustawioną antenę i jedne kanały nam działają, inne nie (aczkolwiek jeśli nie mamy doświadczenia w kwestii ustawiania anteny satelitarnej, to warto zlecić to specjaliście, który z miernikiem poradzi sobie dokładniej niż na bazie pasków w dekoderze). Informacja o systemie zbiera m.in. informację o modelu, numerze seryjnym czy dacie aktualizacji dekodera, pozwala też na restart urządzenia (przycisk żółty) i wysłanie danych diagnostycznych (przycisk zielony, np. na prośbę infolinii operatora). Loader to kolejny zestaw danych, m.in. wersja, wersja MHP, aplikacji i identyfikator oprogramowania (w trakcie testów – 1.0.18). Łącze HDMI pokazuje informacje o tym, jaka jest aktualnie ustawiona rozdzielczość na wyjściu HDMI oraz jakie są wspierane przez podłączony TV. Dysk pokazuje model, wersję oprogramowania oraz informacje o procentowej zajętości miejsca przez nagrania i wolną przestrzeń. Sieć pozwala na kontrolę, czy połączenie jest aktywne i jakie są adresy IP dekodera. No i finalnie Karta dostępu pokazuje numer karty oraz dane dot. uprawnień (daty).

Pomoc zawiera 3 elementy: O dekoderze (zestaw tekstów w formie pytań i odpowiedzi, ułatwiających codzienne użytkowanie urządzenia), Pilot (opis klawiszy pilota) i Nowe funkcje (lista zmian po ostatniej aktualizacji oprogramowania, jeśli taka była udostępniona).

NAGRYWANIE I MULTIMEDIA

Dekoder 4K UltraBOX+ aktualnie jest oferowany abonentom w zestawie z dyskami twardymi o pojemności 1 TB, są one dodawane w formie obudowy służącej za podstawkę do dekodera. HDD umieszcza się od spodu i podłącza do dekodera przewodem eSATA, który wystaje z obudowy HDD. Jak wspomnieliśmy wcześniej, podstawka nie integruje się w żaden specjalny sposób z obudową dekodera, co sprawia, że trzeba nieco uważać przy podnoszeniu urządzenia, żeby złapać też HDD, a nie pozwolić mu być ciągniętym za przewód eSATA. Sam dysk twardy jest to w tym momencie model Seagate ST1000VT001, 2,5’’, ciekawy o tyle, że to nie jest HDD ot tak powszechnie osiągalny, a dedykowany model do zastosowań wideo. Operator nc+ wraz z producentem Technicolor Delivery Technologies postarali się w tej kwestii, co powinno zapewnić pewną i bezawaryjną pracę.

Dysk nie jest wbudowany wewnątrz dekodera, co sprawia, że w przypadku uszkodzenia np. tylko dysku nie musimy zwracać całego dekodera oraz – jeśli w przyszłości operator zdecyduje się zaoferować HDD o większej pojemności – łatwo też sami go podmienimy. Ale jednocześnie jako że jest to sprzęt dedykowany, to nagrań z dekodera nie można skopiować i np. archiwizować na komputerze oraz też nie można przepinać dysków pomiędzy dekoderami – dysk od jednego dekodera podpięty do innego sprawi, że zobaczymy komunikat, iż dysk musi zostać przygotowany do pracy z dekoderem i dane z niego muszą zostać usunięte. Wydaje się więc, że jeśli uszkodzi się sam dekoder, a nie dysk, to jeśli dekoder wymienimy – także nagrania utracimy, choć dysk zostanie. Nie mamy informacji, czy operator jest w stanie w jakiś sposób odblokować pliki z HDD po wymianie samego dekodera.

Dekoder 4K UltraBOX+ potrafi nagrywać jednocześnie materiał z 3 kanałów jednocześnie i umożliwia przy tym oglądanie czwartego. Maksymalne możliwości są osiągalne, jeśli dekoder jest podłączony do konwertera Unicable II/dCSS lub Wide Band. Przy Unicable I jeśli w użyciu będą wszystkie częstotliwości UB – nadal uda się tyle nagrywać, ale już kosztem funkcjonalności Fast Zapping. Natomiast dla instalacji klasycznych na 2 lub 1 przewodzie dostęp do nagrywania będzie zależał w dużej mierze od tego, co akurat będziemy chcieli nagrywać. Jeśli trafimy w kanały, które są akurat w tym samym paśmie i polaryzacji, to wbudowana głowica odpowiednio rozłoży obciążenie i się uda. Jeśli w trakcie realizowanego nagrania wciśniemy przycisk zapisu, to możemy nagrywanie przerwać albo zmodyfikować jego czas zakończenia lub nazwę.

Jak zapewne czytelnicy zauważyli, nigdzie w menu nie pojawia się osobna lista timerów – funkcja Nagrania w menu pełni rolę zbiorczą – są tu i zdarzenia, które zaplanowaliśmy i pokazują się tu wszystkie trwające nagrania i są tu też pliki nagrane wcześniej. Przycisk żółty umożliwia filtrowanie: wszystkie, nagrane, nieobejrzane, obejrzane, zaplanowane, ukryte, a niebieski – sortowanie (czas, nazwa, kanały, kategorie). W oknie pojawia się aktualna data i czas, informacja o tym ile jest wolnego miejsca na HDD (w procentach) i są same elementy – nagrania zrealizowane, trwające i zaplanowane. Każdy ma nazwę, datę i czas realizacji, długość, kanał z którego pochodzi, opis z EPG z opcją rozwinięcia (PILOT/INFO) i ewentualnie dodatkowe adnotacje, np. jeśli zapis został przerwany ręcznie przez użytkownika. Gdy zatrzymamy się na pliku nagrywanym lub już nagranym – pojawi się podgląd. Lista nagrań zawiera wszystkie ważne informacje i jedyne co może dokuczać to to, że na ekranie mieści się tylko 5 elementów, co sprawi, że przy bardzo dużej ilości materiałów przeglądanie może być nieco mniej wygodne (ale jest poruszanie się całymi ekranami). Po wybraniu OK dla każdego z elementów pojawi się menu kontekstowe z wyborem różnych akcji. Trochę inaczej wygląda ono do nagrań trwających lub już zrealizowanych, a inaczej do zaplanowanych. W pierwszym przypadku możliwości to: Wznów (i wskazany czas – dostępne jeśli zaczęliśmy oglądać plik, ale przerwaliśmy), Odtwórz (od początku), Zatrzymaj nagranie (tylko dla trwających), Nagraj wg czasu (możliwość dodania ręcznie nowej pozycji z dowolnego kanału), Usuń nagranie, Usuń wiele (można zaznaczać), Ukryj (trafi do osobnej kategorii, która wymaga podania kodu PIN), Zmień nazwę (dla zrealizowanych) lub zmień nagranie (dla trwających – nazwę i czas), Więcej (opis jak przy PILOT/INFO), Znajdź podobne (szuka w EPG programu o tym tytule, co nagranie) oraz Znajdź nagranie (wyszukiwanie wg nazwy na liście nagrań).

Dla zaplanowanych zdarzeń menu zawiera natomiast: Zmień nagranie (zmiana czasu, kanału, nazwy, powtarzania, stanu ukrycia), Anuluj nagranie, Usuń wiele, Nagraj wg czasu, Ukryj, Więcej informacji, Znajdź podobne i Znajdź nagranie. Co ważne w trakcie nagrywania można poza oglądaniem innego kanału także oglądać albo już zrealizowane nagranie albo nawet to, co aktualnie rejestrujemy, np. od początku.

W trakcie oglądania możliwy jest skok o czas zdefiniowany w menu (przyciski lewo/prawo, domyślnie 5 minut) oraz przewijanie z prędkościami 1,5x, 2x, 4x, 8x, 16x, 32x i 64x. Wpisując wartości numeryczne z klawiatury pilota, można skoczyć od razu do określonej minuty. Wciskając OK, pojawi się menu pozwalające na powrót do listy, start oglądania od początku, wyświetlenie opcji (to samo co OPT), usunięcie nagrania, jego ukrycie oraz wyświetlenie szczegółowych informacji z EPG (jak PILOT/INFO).

Jakość nagrań jest bezstratna, czyli np. jeśli rejestrujemy materiał w 4K, to zostaje on zapisany na dysku w 4K i tak też będziemy mogli go odtworzyć. Pod przyciskiem OPT dostępny jest wybór ścieżki dźwiękowej i napisów ekranowych, jeśli te były dostępne w trakcie zapisu – nagrywany jest komplet dodatkowych danych (poza teletekstem).

Dodawanie zdarzeń do nagrywania i realizacja nagrań jest możliwa poza ręcznym dopisywaniem przez opcję Nagraj wg czasu także wygodnie przez EPG oraz startując zapis natychmiast stosownym przyciskiem na pilocie. Timeshift jak wspomniano w dekoderze 4K UltraBOX+ działa w trybie automatycznym, czyli urządzenie magazynuje materiał już od momentu zmiany kanału. Jest to o tyle wygodne, że praktycznie zawsze możemy cofnąć to co oglądamy, a jednocześnie mimo że ta funkcja pracuje w tle, to w ogóle nie obciąża urządzenia i to nawet gdy oglądamy kanał w jakości Ultra HD. Pewnym minusem może być to, że stale aktywny dysk twardy w jakimś stopniu będzie się szybciej zużywał oraz całe urządzenie z uwagi na to będzie mieć nieco większy pobór prądu w trakcie użytkowania, ale uważamy, że to jak wygodna jest funkcja przesunięcia czasowego jest warte poświęcenia, mało które odbiorniki mają to zrobione tak wygodnie i stabilnie. Na koniec to, co w naszych opisach interesuje fanów multimediów. Nie ma taryfy ulgowej i mimo że dekoder jest urządzeniem dedykowanym, to tradycyjnie przetestowaliśmy całą paletę formatów multimediów, co jest możliwe, gdyż dekoder ma wbudowaną funkcję Media Player, jest w menu głównym.

Media Player jest dość prosty, po lewej jest lista urządzeń podłączonych do dekodera (przycisk czerwony umożliwia bezpieczne odłączenie), po prawej lista folderów i plików. Po przejściu na prawo – lista ta przenosi się na lewo, a po prawej pojawia się podgląd oraz możliwość sortowania (zielony, wg nazwy lub czasu) oraz uruchomienie mozaiki dla grafik (niebieski).

Z grafik i zdjęć odczytywane są formaty: JPG, PNG (także z kanałem Alpha), GIF (z przeźroczystością, z animowanych tylko pierwsza klatka). Z popularnych formatów na liście brak tylko TIFF i BMP, ale nie są one powszechne – raczej rzadkość. Zdecydowanie JPG najważniejsze jako częsty format zapisu zdjęć.

Z plików audio odtwarzane są: AC3, M4A i MP3 (odczytywane są ID3 tagi z okładką). Na liście ładują się też AAC, ALAC i WMA, ale nie są odtwarzane, natomiast nie pokazały się np. FLAC, czy OGG. Wejście OK w trakcie odtwarzania wyświetli prosty player umożliwiający ustawienie powtarzania (powtarzaj utwór, graj wszystko, graj losowo).

No i formaty wideo: tu jest raczej słabo. Na ponad 100 plików testowych na liście dekoder pokazał tylko 26. Dopuszczono rozszerzenia: AVI, TS, MP4, MKV i MPG. Z tego AVI nie wyświetliły obrazu przy kodeku DivX (ale XviD – tak), TS miały problemy i przy MPEG-2 i przy H.264, MPG z dźwiękiem AC3 się zacinał, a z LPCM – pojawił się bez dźwięku i z zacinającym obrazem. Nie było też dźwięku na testowym pliku z OGG. Generalnie w przypadku wideo dobrze odgrywane są tylko pliki z wideo MPEG-2, H.264, HEVC lub Xvid dla AVI z dźwiękiem MP2, MP3, AAC lub AC3 z zastrzeżeniem, że nawet z tych wspieranych pewne kombinacje mogą robić problem. Jak zauważamy, działają pliki z obrazem zakodowanym do HEVC, ale żaden plik z wideo w rozdzielczości 4K nie chciał się odtworzyć, dając komunikat „Film w formacie 4K nie może zostać odtworzony”. To rozczarowanie – teraz już nawet niektóre smartfony są gotowe do kręcenia 4K, a na koniec okazuje się, że mimo posiadania dekodera 4K możemy własnego nagrania nie obejrzeć.

Oczywiście wiadomym jest, że sprzęt operatora musi bardzo mocno przestrzegać względów licencyjnych i wsparcie dekoderów obrazu i dźwięku musi podlegać pod to, a na wszystko potrzeba mieć papier udowadniający, że dekoder ma to zrobione legalnie, ale z punktu widzenia zwykłego zjadacza chleba, który meandrów licencyjnych nie rozumie i nie musi – w tej postaci w wielu przypadkach Media Player może niestety zawieść. Trudno powiedzieć, czy coś tu da się poprawić, czy też obecne działanie jest w 100% zależne już od kwestii licencyjnych i lepiej nie będzie...
W trakcie odtwarzania wideo pod przyciskiem OK jest menu zawierające powrót do listy, opcję uruchomienia pliku od początku oraz wyświetlenie opcji (jak OPT na pilocie), gdzie można ustawić powtarzanie (nie, pojedynczy film, wszystko).

FUNKCJE SIECIOWE

Dekoder poza wymienionymi możliwościami ma także wbudowane aplikacje sieciowe od operatora. O dostępie do internetowych stacji radiowych pod postacią opcji Radio+ wspomnieliśmy, ale poza tym bardzo ważna jest funkcjonalność nc+ GO TV.

nc+ GO TV jest oferowana na dwa sposoby – część pozycji jest pobierana na dysk w dekoderze, określana jako nc+ GO TV Dekoder, zawiera wybór z kilku katalogów, w trakcie testów mieliśmy pobrane materiały: Premiery VOD+ (21 pozycji), Film (32 pozycje podzielone na kolekcje CANAL+ Seriale Extra, Tylko dla Dorosłych Zest VOD 18+ i Premiery 18+ oraz Prapremiery TVP.PL) i CANAL+ VOD (15 pozycji). Za dostęp do części trzeba dopłacić, ale np. CANAL+ VOD mieliśmy dostępny bez opłat, zapewne mają tak abonenci paczki CANAL+. Aktualne ceny i oferta jest dostępna na stronie domowej operatora, warto zaglądać na bieżąco.

nc+ GO TV Internet to o wiele bardziej rozbudowany katalog obejmujący ponad 10 tys. pozycji: Premiery VOD+, Film, CANAL+ VOD, Dzieci, Sport, Dokument, Styl życia i 18+. Wewnątrz są kolejne katalogi i też część oferty jest płatna, część bezpłatna w zależności od abonowanej oferty. Co ważne – jest sporo materiałów z kanałów obecnych w ofercie nc+, więc np. zamiast polować na odcinek ulubionego programu o określonej porze – w części przypadków możemy obejrzeć go kiedy nam pasuje właśnie dzięki nc+ GO TV. Usługa ma bogatą ofertę i jest godna polecenia.

W momencie przygotowywania opisu na dekoderze nie było dostępu do aplikacji HBO GO, która jest dostępna na wybranych innych modelach odbiorników nc+. Pozycje od HBO były w ramach nc+ GO TV jako HBO On Demand, ale to oczywiście nie to samo. Wg informacji od operatora, które uzyskiwali w połowie listopada abonenci: trwają prace nad udostępnieniem oferty HBO GO także dla posiadaczy 4K UltraBOX+.

4K UltraBOX+

(1 / 16)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...