reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Homatics Box R 4K Plus - odtwarzacz multimedialny 4K

dodano: 2023-01-27 11:54 | aktualizacja: 2023-02-21 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Homatics Box R Plus Przedstawiamy najnowszy produkt marki Homatics - Box R 4K Plus. Ten potężny odtwarzacz multimedialny 4K działa w oparciu o oficjalny system operacyjny Android TV w wersji 11 i jest certyfikowany przez Google, podobnie jak dobrze znany odtwarzacz Homatics Box R 4K. W związku z tym pozwala na bezproblemową obsługę wielu popularnych aplikacji, w tym CANAL+ online, Polsat Box Go, Viaplay, HBO Max, Disney+, Player, TVP VOD, Amazon Prime Video, Netflix, KODI i wielu innych, wliczając w to odtwarzanie treści 4K.

Homatics
Homatics Box R Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Drobny z pozoru dopisek „Plus” w nazwie tego Homaticsa oznacza znacznie ulepszony sprzęt w porównaniu z poprzednim modelem.
Sercem odtwarzacza multimedialnego Homatics Box R 4K Plus jest potężny układ Amlogic S905X4 z procesorem ARM Cortex-A55, 4x 2004 MHz. Ten odtwarzacz działa w rozdzielczości 4K (3840x2160p, 60 fps). Pamięć flash (eMMC) ma pojemność 32 GB (dwa razy więcej niż w Homatics Box R 4K), a RAM DDR4 4 GB (ponownie dwa razy więcej niż w Homatics Box R 4K). W zestawie jest pilot Bluetooth.

W porównaniu z poprzednim modelem obsługuje technologię HDR także w standardach HDR10+ i Dolby Vision. Zastosowano w nim procesor graficzny GPU Mali G31 MP2.
 
Ustawienia HDR (nieaktywne, bo ekran, z którym testowaliśmy box, nie obsługuje HDR)

Dzięki obsłudze formatów TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Atomos i DTS dźwięk może być niezwykle wciągający. Oczywiście Homatics Box R 4K Plus obsługuje też kodek AV1, podobnie jak jego poprzednik Homatics Box R 4K.
 

Specyfikacja techniczna:
• System operacyjny: Android TV 11
• Chipset: Amlogic S905X4 (czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A55) 24k DMIPS
• 4 GB RAM DDR
• Flash 32 GB eMMC
• Ethernet 1000 Mbps
• Wi-Fi 6 2,4G/5G
• Bluetooth 5.0
• HDMI 2.1 / HDCP 2.2
• Rozdzielczość wideo: 4K, 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p
• Obsługa kodeka AV1
• Dolby Atmos
• DTS
• Dolby Vision
• 1x USB 3.0, 1x USB 2.0
• 2x USB typ C (1x dla zewnętrznego tunera, 1x tylko dla akcesoriów Homatics)
• Optyczne wyjście cyfrowego audio S/PDIF
• Formaty obsługiwanych plików wideo i graficznych: mkv, wmv, mpg, mpeg, dat, avi, mov, iso, mp4, rm, jpg, bmp
• Dekodowanie wideo:
AV1 [email protected] up to 4Kx2K@60fps
VP9 Profile-2 up to 4Kx2K@60fps
H.265 HEVC [email protected] up to 4Kx2K@60fps
AVS2-P2 Profile up to 4Kx2K@60fps
H.264 AVC [email protected] up to 4Kx2K@30fps
H.264 MVC up to 1080P@60fps
MPEG-4 ASP@L5 up to 1080P@60fps (ISO-14496)
WMV/VC-1 SP/MP/AP up to 1080P@60fps
AVS-P16(AVS+) /AVS-P2 JiZhun Profile up to 1080P@60fps
MPEG-2 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-13818)
MPEG-1 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-11172)
RealVideo 8/9/10 up to 1080P@60fps
• Formaty obsługiwanych plików sudio: mp3, aac, wma, rm, flac, ogg; programowalne z downmixem 7.1/5.1 (Dolby Digital/Digital Plus, DTS, WMA, WMA Pro, WMV opcjonalnie)
 
Homatics Box R 4K Plus razem z opakowaniem i pilotem fot. satkurier.pl


Preinstalowany oficjalny system operacyjny Android TV w wersji 11 zawiera szereg już zainstalowanych aplikacji, takich jak odtwarzacz wideo YouTube, aplikacja Netflix, sklep Google Play, jest też funkcja HDMI-CEC. Wszystko inne można zainstalować bezpośrednio ze sklepu Google Play.
 
Ustawienia wyświetlania i dźwięku

Za pomocą odtwarzacza multimedialnego Homatics Box R 4K Plus można zamienić prawie każdy zwykły telewizor w smart TV, wystarczy jedno wolne wejście HDMI w telewizorze. Praktycznie w większości przypadków ten odtwarzacz jest szybszy niż jakikolwiek nowoczesny nowy smart TV i ma o wiele więcej funkcji.

Homatics Box R 4K Plus ma 4 porty USB: jeden USB 3.0, jeden USB 2.0 i dwa USB-C. Zewnętrzny tuner Homatics DVB-T2/C można podłączyć do portu USB-C na tylnym panelu urządzenia. Drugi port USB-C jest ukryty na spodzie odtwarzacza.
 
Homatics Box R 4K Plus od spodu - uwaga na to złącze! fot. satkurier.pl


Uwaga:
Producent stanowczo ostrzega, że ​​port ten przeznaczony jest wyłącznie(!) dla akcesoriów marki Homatics, które zostaną wprowadzone na rynek w późniejszym terminie.

Portu tego nie wolno używać np. do podłączania pendrive'a lub innych urządzeń zewnętrznych, gdyż grozi to uszkodzeniem.

Interfejs sieciowy Ethernet to wreszcie 1 Gb/s (w przeciwieństwie do poprzednich Homaticsów), a odtwarzacz ma również wbudowane dwuzakresowe łącze WI-FI 6 w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz (poprzedni model Homatics Box R obsługiwał „co najwyżej” WI-FI 5).

Zainstalowany jest Chromecast, więc nie ma problemu z wyświetleniem treści ze smartfona, tabletu czy komputera PC na telewizorze, do którego to urządzenie jest podłączone.
 

Wygląd odtwarzacza Homatics Box R 4K Plus

Homatics Box R 4K Plus jest dostępny wyłącznie w kolorze białym. Ma wymiary 114 x 28 x 114 mm (szer. x wys. x gł.). Na przednim panelu znajduje się podświetlany pasek utworzony z diod. Czerwony kolor oznacza tryb gotowości, zielony oznacza działanie. Brak przycisków. Po prawej stronie urządzenia znajdziemy port USB 3.0, port USB 2.0 oraz przycisk do resetowania odtwarzacza.
 
Homatics Box 4K Plus z pilotem fot. hollex.pl


Na tylnym panelu urządzenia jest złącze HDMI w wersji 2.1, złącze analogowe A/V, port USB-C, złącze optyczne audio S/PDIF, interfejs sieciowy Ethernet 1 Gb/s oraz złącze do podłączenia zewnętrznego zasilacza.
 
Złącza Homatics Box R 4K Plus fot. hollex.pl


Na spodzie znajdziemy jedno złącze USB-C. W zestawie znajduje się krótka instrukcja obsługi, zasilacz 12 V/1,5 A oraz kabel HDMI.
 
Ustawienia urządzenia

Praktyka i działanie
Po włączeniu odtwarzacza multimedialnego uruchomi się tradycyjny prosty kreator instalacji Android TV. Najpierw należy sparować dostarczonego pilota z urządzeniem. To ważne, aby pilot działał potem już w trybie Bluetooth, dzięki czemu kierunkowość jest nieograniczona. Odtwarzacz zapyta o język komunikacji.

Następnie poprosi użytkownika o zalogowanie na konto Google i zapyta, czy odtwarzacz powinien zainstalować aplikacje, z których korzystało się już wcześniej na tym koncie. Na koniec zaktualizowane zostanie oprogramowanie (o ile aktualizacja jest dostępna), a box uruchomi się ponownie.

Na głównym ekranie Android TV możemy znaleźć popularne aplikacje, które są już preinstalowane. Ikony aplikacji możemy dowolnie układać, dodawać kolejne do ekranu głównego lub odłączać ikony z ekranu głównego.
 
Ekran główny

Kluczową aplikacją jest sklep Google Play z ogromną różnorodnością aplikacji, które możemy zainstalować.

Doskonałą funkcją, jaką posiada Homatics Box R 4K Plus, jest Asystent Google, czyli sterowanie głosem. Pilot służy zatem jednocześnie jako mikrofon. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk w sklepie Google Play i już można wyrazić swoje życzenie, jaką aplikację system ma znaleźć, a następnie można ją zainstalować.

Na pilocie znajduje się specjalny przycisk do sterowania głosowego, za pomocą którego można wyszukać też coś np. na YouTubie.

Pilot zdalnego sterowania jest prosty, z minimalną liczbą przycisków - działa bez zarzutu. Zastosowano ten sam typ co w modelu Homatics Box R 4K. Pilot służy również do regulacji dźwięku, jego wyłączania, a także znajdują się na nim przyciski do przełączania programów, które są bardzo przydatne w aplikacjach OTT/IPTV.

Jeden przycisk (z symbolem rakiety) jest programowalny - tutaj można wskazać aplikację, która będzie uruchomiana. Dostępne są również przyciski umożliwiające bezpośredni dostęp do aplikacji YouTube, Netflix i Amazon Prime Video.
 

Homatics Box R 4K Plus może być również używany do grania w bardziej wymagające gry, jeśli posiada się odpowiedni gamepad.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...