reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Komentarz prezesa PIKE: Dyktatura nadawców

dodano: 2008-01-31 12:23 | aktualizacja: 2008-01-31 12:27
autor: Jerzy Straszewski- prezes PIKE/Rzecznik Prasowy PI | źródło: pike

Decyzja Spółki Multimedia Polska o nieprzedłużeniu umowy na nadawanie programu Eurosport jest bardzo ważnym sygnałem dla środowiska operatorów kablowych. Ważnym i niezwykle znaczącym, ponieważ stanowi przesłankę końca okresu dyktatury nadawców na polskim rynku telewizyjnym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tacy nadawcy, jak francuski Eurosport, albo po partnersku będą traktować 4,5 miliona widzów w całym kraju, albo stale będą trwały konflikty na tle ich zbyt wygórowanych żądań finansowych, które uderzają i w abonentów telewizji kablowej, i w operatorów, szczególnie tych w miastach średniej wielkości i tych „niewielkich” - lokalnych czy osiedlowych.

Od 2006 roku Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, zrzeszająca najliczniejszą grupę operatorów różnej wielkości z całego kraju, prowadzi rozmowy z Eurosportem na temat korzystnych warunków reemitowania programu w sieciach kablowych. Warunków korzystnych dla wszystkich trzech stron: nadawców, operatorów i abonentów. Rozmowy te są jednak bezskuteczne, mimo naszej woli negocjacji i doprowadzenia do kompromisu.

Warto zauważyć, że polski abonent ma już do wyboru osiem programów sportowych, które są w stanie zastąpić ofertę Eurosport za godziwą cenę. To sam rynek bowiem powinien ocenić, czy dany program jest wart swojej ceny, czy nie – takie są zdrowe zasady gospodarki wolnorynkowej w demokratycznym kraju.

Wobec nieprzejednanej postawy kierownictwa programu Eurosport operatorzy zrzeszeni w PIKE poważnie rozważają, aby pójść w ślady Spółki Multimedia Polska i wypowiedzieć umowy z kierownictwem Eurosport. Są na to gotowi.

A co w takiej sytuacji robi kierownictwo programu Eurosport? Milczy, nie reaguje… Ignoruje? Ale kogo? Operatorów czy swoich widzów?Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...