reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polscy operatorzy włączają TVP World

dodano: 2022-02-28 17:59 | aktualizacja: 2022-02-28 19:50
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

TVP World Telewizja Polska podała, że po ogłoszeniu decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wykreśleniu z rejestru sieci kablowych i platform satelitarnych rosyjskich kanałów telewizyjnych, w tym RT (Russia Today), operatorzy decydują się zastąpić rosyjski kanał propagandowy RT kanałem TVP World. Operatorzy na całym świecie decydują się na wyłączanie rosyjskich kanałów. Dzieje się tak od Litwy po Kanadę.

TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP World jest już teraz dostępny dla wszystkich abonentów sieci UPC na pozycji 806 (dekodery Horizon i UPC TV 4K BOX) i 808 (dekoder Mediabox) oraz Orange IPTV na pozycji 783.

Już około 20 operatorów zdecydowało się włączyć TVP World i stale dołączają do tego grona kolejni.
Telewizja Polska poinformowała między innymi o operatorach: Chopin, Evio, Dolsat, JMDI oraz Supermedia. Kablówek i innych operatorów zapewne kolejni będą przybywać.

Polskie platformy satelitarne na razie nie zdecydowały się o dołączenie kanału TVP World (prawdopodobnie chodzi o pojemność na transponderach, bo ta nie jest z gumy).

TVP World to najnowszy kanał Telewizji Polskiej nadawany w języku angielskim.
Został uruchomiony w listopadzie 2021 roku. Jego zadaniem jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów, co jest szczególnie ważne w czasie wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...