reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: 10 największych sukcesów i porażek na rynku TV w 2021 roku

dodano: 2022-02-23 15:52 | aktualizacja: 2022-02-23 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 11-12/2021

telewizja telewizor Jak zwykle przedstawiamy 10 największych sukcesów i porażek na rynku telewizyjnym minionego roku. Rok 2021 ze względu na kontynuację pandemii, przy pozornym opanowaniu sytuacji przez szczepienia i poluzowanie obostrzeń, był kolejnym nietypowym rokiem i oby 2022 był już inny. Wszystko idzie w kierunku telewizji przez usługi streamingowe. Drożeje papier, energia i paliwo, a to może przyspieszyć koniec gazet, magazynów i książek. Wszystko online? Niekoniecznie! Zawsze liczyć się będą twórcy i tzw. kontent i chyba czas, aby to zrozumieli zarządzający medialnymi korporacjami, którzy uparli się, by robić tzw. zasięg tylko w sieci.

satkurier.pl
sukcesy porażki na rynku telewizji TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SUKCESY


Rebranding Cyfrowego Polsatu na Polsat Box

Polsat Box, który 1 września zastąpił Cyfrowy Polsat, to nowa marka Grupy Polsat Plus, która zapewnia klientom wybór nawet 150 kanałów TV w 3 technologiach: satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej OTT, a także dostęp do treści VOD.

W Polsat Box pojawiły się 4 nowe kanały w 4K: Eleven Sports 1 4K, Insight TV UHD, Fashion TV 4K i NASA TV UHD.

Serwis streamingowy i VOD Polsat Box Go zastąpił serwis Cyfrowy Polsat Go (dostępny dotychczas wyłącznie dla abonentów Cyfrowego Polsatu) oraz Iplę. Uruchomiona została nowa strona www: polsatbox.pl. Internetowe Centrum Obsługi Klienta (ICOK) zmieniło się w iPolsat Box (dane do logowania pozostały bez zmian). Manifest marki: „Wybierz swoje wszystko”. Generalnie rebranding całej Grupy Polsat włącznie z Plusem należy uznać za bardzo udany i przemyślany.
 

Nowe dekodery Polsat Box 4K

Polsat Box 4K to nowoczesne urządzenie z nowym pilotem Bluetooth i funkcją DUO, które można łatwo podłączyć do Internetu dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Funkcja DUO umożliwia podłączenie dekodera zarówno do telewizji satelitarnej, jak i kablowej IPTV. Użytkownik może przełączać źródło sygnału, korzystając cały czas z tego samego pakietu kanałów – to absolutna nowość i pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie.

Nowy dekoder 4K to również dostęp do aplikacji Polsat Box Go, a w niej, online – do biblioteki treści VOD.

Dekoder Polsat Box 4K dostępny jest z pakietami M Sport i L, w formule użyczenia z aktywacją w cenie 49 zł. Raport z testów nowego dekodera Polsat Box 4K został zamieszczony w wydaniu SAT Kuriera 9-10/2021 i na portalu satkurier.pl.
 

Pojawił się też drugi, nowszy dekoder Polsat Box 4K Lite, czyli taka zubożona wersja podstawowego dekodera 4K. W porównaniu z udostępnionym 1 września dekoderem Polsat Box 4K, wersja Lite nie ma wejścia antenowego dla telewizji naziemnej (brak możliwości odbioru DVB-T/T2) oraz kieszeni na dysk twardy. Dekoder Polsat Box 4K Lite jest kompaktowy, lekki i supernowoczesny. Posiada też moduł Wi-Fi i pilot Bluetooth.
 
Polsat Box 4K Lite

Kanały TVP w DVB-T2/HEVC dla 90% populacji

Telewizja Polska oraz Emitel zawarły umowę na rozszerzenie emisji testowych w naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC. Zasięg testowego nadawania był sukcesywnie zwiększany – z dotychczasowych 5 do docelowych 49 lokalizacji. Od 1 maja testy objęły zasięgiem około 90% populacji kraju.

Również od maja kanały TVP Kobieta HD, TVP Dokument HD, TVP Kultura HD, TVP Rozrywka i TVP Polonia HD (dziś TVP3 Warszawa HD) są nadawane bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej za pośrednictwem nowego standardu DVB-T2/HEVC. Aby je odbierać, należy posiadać obsługujący tę technologię odbiornik telewizyjny lub tuner DVB-T2 z HEVC (nie wolno dawać się nabierać na urządzenia DVB-T2 z MPEG-4, bo niestety nie będzie odbioru).
 

TVP 4K w DVB-T2/HEVC z HDR na Euro 2020

Podczas trwania Euro 2020 (11 czerwca – 11 lipca) Telewizja Polska uruchomiła w DVB-T2/HEVC kanał TVP 4K. Były na nim transmitowane wszystkie mecze rozgrywane podczas ME – wykorzystano technologię HDR oraz dźwięk Dolby Atmos.
 

TVN testuje DVB-T2 HEVC

26 stycznia w kilku lokalizacjach w Polsce rozpoczęto nadawanie testowego multipleksu DVB-T2 HEVC z kanałami TVN Grupy Discovery. Testy były prowadzone w 5 miastach w Polsce: Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź. Konkretnie chodziło o nadajniki RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec (k. 30), RTCN Gdańsk/Chwaszczyno (k. 43 od 9 lutego), RTCN Katowice/Kosztowy (k. 38), TON Łódź/EC (k. 21) i RTCN Warszawa/PKiN (k. 45). Najmocniejszy był nadajnik w Bydgoszczy – 50 kW. Testy obejmowały emisję kanałów: TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD i Metro HD. Testy zostały już zakończone.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...