reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europejskie Forum Radiowe w Krakowie o przyszłości DAB+

dodano: 2016-10-04 15:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polskie Radio

DAB+ O przyszłości radia cyfrowego rozmawiali będą uczestnicy międzynarodowego spotkania w Krakowie. Będą na nim szefowie największych mediów publicznych w Europie, między innymi dyrektorzy BBC Hellen Boaden i Graham Ellis oraz dyrektor generalny Deutschlandradio Willi Steul. Europejskie Forum Radiowe odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie dnia 6 października, w godz. 10:00-17:00. Jak informuje na swoich antenach Polskie Radio, transmisję na żywo z tej konferencji będzie można oglądać w Internecie.

Polskie Radio 24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas konferencji rozpoczęta zostanie poważna dyskusja na temat kierunku, w jakim powinna podążać cyfryzacja radia w Europie. Wyjątkowość wydarzenia podkreśla fakt, że na zaproszenie Polskiego Radia do Krakowa przyjadą i spotkają się w jednym miejscu eksperci o bardzo dużym wpływie na opinię europejską, reprezentujący zarówno zachód, jak i wschód naszego kontynentu.

Gośćmi Forum będą m.in. Rene Zavoral, dyrektor generalny Czeskiego Radia, Miklos Vaszily, dyrektor generalny węgierskiego nadawcy publicznego MTVA, Olga Bordeianu, dyrektor generalna Teleradio Moldova, Paolo Lazzarini, dyrektor techniczny Radia Watykańskiego oraz przedstawiciele europejskich organizacji i przemysłu.
 

W Polsce zasięg emisji cyfrowej DAB+ obejmuje ponad 50% populacji kraju, jednak słuchalność nadal jest na minimalnym poziomie. Z tym problemem zmagają się także nasi sąsiedzi, ale dotyczy on praktycznie każdego kraju europejskiego. Inicjujemy zatem poważną dyskusję łącząc w Krakowie wschód z zachodem. Mamy nadzieję, że nasz głos pozwoli w dłuższej perspektywie na sformułowanie narodowych strategii rozwoju radiofonii publicznych w krajach całej Europy

– mówi Barbara Stanisławczyk, prezes Zarządu Polskiego Radia.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DAB+ w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...