reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP1 HD i TVP2 HD bez dosyłów z ASTRY

dodano: 2012-05-28 13:39 | aktualizacja: 2012-05-30 00:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: Inf. własna

TVP1 HD TVP 1 HD Jedynka HD Kanały TVP1 HD i TVP2 HD, które wystartują 1 czerwca 2012 roku, nie będą dostępne z satelity ASTRA (19,2°E) - ani kodowane, ani niekodowane. Jak dowiedziała się redakcja SAT Kuriera, sygnały tych dwóch nowych kanałów będą dostępne jedynie w DVB-T (niekodowane) oraz w multicastach dla sieci kablowych i platform satelitarnych - CYFRA+, Cyfrowy Polsat i platforma n z satelity HOT BIRD (13°E).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki CANAL+ Cyfrowy, Cyfrowy Polsat i ITI podpisały umowy z TVP na dystrybucję sygnałów TVP1 HD i TVP2 HD i właśnie podłączają się po HD-SDI EA w centralnej aparaturze w TVP. Platforma n ma możliwość pobrania sygnału obu kanałów z TVP bez żadnej kompresji i później go multipleksować według potrzeb. Nie wiadomo jak inne platformy.

Na razie nie są znane parametry techniczne, z których będzie można odbierać kanały TVP1 HD i TVP2 HD z satelity HOT BIRD (13°E) w ofertach trzech polskich platform satelitarnych.

Operatorzy kablowi będą korzystać z niekodowanego sygnału multicast, udostępnionego w Warszawie w hotelu Marriot lub regionalnych ośrodkach TVP. Technicznie nie można było "upchać" sygnału TVP1 HD i TVP2 HD na transponderze ASTRY, bo musiałyby być nadawane w DVB-S2, co oznaczałoby zmianę z DVB-S na DVB-S2 i kolejny problem techniczny dla odbiorców tego dosyłu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0 m w wersji v2.1...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...
reklama