reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP nie pokaże meczów Euro 2008

dodano: 2008-02-09 22:07 | aktualizacja: 2008-02-15 22:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl/Telewizja Polsat

euro_2008_pilka.jpg Telewizja Polsat przesłała do mediów komunikat, w którym informuje, że 6 lutego w kancelarii notarialnej miało nastąpić potwierdzenie przed notariuszem wynegocjowanej z Telewizją Polską umowy, na nabycie przez TVP części praw do transmisji piłkarskich Euro 2008, w tym wszystkie mecze Polski. Nie doszło do tego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat napisała w komunikacie:

- Z przykrością oświadczamy, że przedstawiciele TVP nie stawili się u notariusza. Takie zaskakujące zachowanie TVP, po wielomiesięcznych negocjacjach, i osiągnięciu porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy, wyklucza możliwość pokazania Euro 2008 na antenie Telewizji Polskiej.

Część meczów z Mistrzostw Europy pokaże Polsat na swojej antenie otwartej, a wszystkie mecze będą pokazane w Cyfrowym Polsacie.


To bardzo smutna informacja dla fanów piłki nożnej. Telewizja Polska, z powodu swojego nieco dziwnego zachowania, nie pokaże żadnego meczu piłkarskiego w ramach Euro 2008. Nie są znane przyczyny takiego zachowania przedstawicieli TVP.

Mecze z Euro 2008 będzie można oglądać w niekodowanym Polsacie (wybrane spotkania) oraz w Polsacie Sport (całe Euro 2008).

Zdaniem rzecznika TVP Anety Wrony nie musi to oznaczać definitywnego zamknięcia negocjacji. Rzeczniczka TVP ujawniła, że Polsat zaoferował telewizji publicznej mniej niż połowę praw do ME 2008, żądając za to sumy sięgającej dwóch trzecich wartości całej umowy. W trakcie negocjacji telewizja publiczna zaoferowała kwotę większą niż połowa wartości kontraktu - twierdzi Aneta Wrona - ale ta propozycja została przez Polsat odrzucona.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...