reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2 lata więzienia w zawieszeniu za pirackie sticki

dodano: 2024-06-05 11:41 | aktualizacja: 2024-06-05 21:05
autor: HP | źródło: FACT

Illegal IPTV piractwo FACT 360px Kevin James O'Donnell z Liverpoolu w północno-zachodniej Anglii został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu po przyznaniu się do zarzutów promowania i sprzedaży nielegalnie zmodyfikowanych sticków HDMI, które zapewniały piracki dostęp do treści filmowych i telewizyjnych, w tym transmisji meczów piłki nożnej (Premier League).

FACT/satkurier.pl
FACT piractwo 40 lat FACT 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wyrok na pirata został wydany przez Sąd Koronny w Liverpoolu

Wyrok jest następstwem szeroko zakrojonego śledztwa prowadzonego przez organ ochrony własności intelektualnej FACT i jednostkę ds. cyberprzestępczości brytyjskiej policji w Merseyside.

Dochodzenie wszczęto w lipcu 2022 r. kiedy FACT odkrył, że O'Donnell promował na Facebooku piracką usługę IPTV.

Działając pod pseudonimem „Kevo James”, jego konto mogło pochwalić się ponad 3600 członkami i było wykorzystywane jako platforma do sprzedaży zmodyfikowanych Firesticków. Urządzenia te zostały nielegalnie skonfigurowane w celu zapewnienia nieautoryzowanego dostępu do programów sportowych, kanałów telewizyjnych i treści filmowych, z pominięciem legalnych dostawców, takich jak Sky i TNT Sports, co znacząco podważało ich biznes.

4 lipca 2023 r. policja Merseyside wykonała nakaz przeszukania rezydencji O'Donnella w Liverpoolu.
O'Donnell został aresztowany, przesłuchany i zwolniony w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie. Aresztowanie doprowadziło do zajęcia wielu urządzeń cyfrowych, w tym komputerów, laptopów, telefonów komórkowych i pirackich Firesticków.

Dalsze badanie kryminalistyczne przeprowadzone przez FACT ujawniło, że te pakiety premium, których cena waha się od 40 GBP do 85 GBP za 12-miesięczną umowę, były oferowane bezpośrednio na nielegalnie skonfigurowanym urządzeniu IPTV (piracki Firestick). O'Donnell ułatwiał transakcje za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości na Facebooku lub WhatsApp oraz świadczył usługi dostawy pocztą lub osobiście.

Szacuje się, że O'Donnell zarobił ponad 130 000 funtów (GBP), oszukując właścicieli treści na kwotę ponad 0,5 mln funtów (GBP).

To oskarżenie jest kolejnym krokiem w rozprawie z piractwem w Wielkiej Brytanii

W marcu 2024 r. firma FACT we współpracy z policyjną jednostką ds. przestępstw związanych z własnością intelektualną i Premier League zaatakowała kolejnych 11 osób w Wielkiej Brytanii sprzedających nielegalny dostęp do treści telewizyjnych premium, w tym meczów Premier League na żywo za pośrednictwem zmodyfikowanych lub „w pełni obciążonych” urządzeń Smart TV lub sticków.
Jedna osoba została aresztowana, a 10 innych zostało przesłuchanych w trybie ostrożnym.

Źródło: fact-uk.org.uk  dailyrecord.co.uk  bristolpost.co.uk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...