reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja Biznesowa już nadaje

dodano: 2023-10-04 11:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Biznesowa

Telewizja Biznesowa Telewizja Biznesowa - platforma mediowa, która dostarcza informacje ze światów biznesu, inwestycji i finansów i jako jedna z pierwszych w Polsce nadająca w formacie FAST TV, jest już dostępna on-line. Od poniedziałku, 2 października 2023 roku można ją oglądać na stronach internetowych telewizjabiznesowa.pl, comparic.pl i inwestycje.pl. W przyszłości zostanie też udostępniona na wybranych platformach streamingowych dostępnych w Polsce. Początkowy zasięg nowo utworzonej telewizji to około 2,5 mln unikalnych użytkowników. Telewizja Biznesowa czerpie z doświadczeń kanałów Comparic TV (od 2018 roku na rynku) oraz Inwestorzy.tv (od 2015 roku).

Telewizja Biznesowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Biznesowa czerpie z ponad dziesięcioletnich doświadczeń Grupy Medialnej Comparic, której częścią jest Comparic TV (więcej tutaj), oraz blisko 9 lat doświadczeń telewizji Inwestorzy.tv. Nowy kanał telewizyjny został założony przez twórców tych dwóch kanałów, Marcina Wenusa (Comparic TV) i Krzysztofa Kozę (Comparic TV), oraz Artura Błasika (inwestorzy.tv), którzy byli pionierami FAST w Polsce.

- Celem nowo powstałej Telewizji Biznesowej jest dostarczanie widzom najwyższej jakości treści, które pomogą im podejmować świadome i przemyślane decyzje biznesowe i inwestycyjne - zapowiada nadawca. W ramówce programowej znajdą się tradycyjne rozmowy z zarządami spółek, rozmowy z polskimi przedsiębiorcami, analizy rynkowe i branżowe, komentarze ekspertów, reportaże, programy edukacyjne i poradnikowe.

Telewizja Biznesowa to jedna z pierwszych w Polsce platform mediowych nadających w formacie FAST TV (Free Ad-supported Streaming TV). Jest to telewizja linearna, która pozwala za pomocą streamingu internetowego, na równoczesną dla wielu użytkowników dystrybucję tych samych, personalizowanych treści bez dodatkowych opłat ze strony widza.

- Blisko 5 lat temu rozpoczęliśmy budowę Comparic TV, która szybko zdobyła bardzo duże grono odbiorców. Byliśmy zdecydowanie pierwszą w Polsce platformą działającą w formacie FAST TV i przyznam, że wiele nauczyliśmy się rozwijając nasze kanały informacyjne. Dostrzegamy też coraz większe zapotrzebowanie w Polsce na wysokiej jakości treści biznesowe i inwestorskie, które przybliżą nie tylko świat biznesu, ale też pomogą w rozsądnym podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Taką telewizję tworzyliśmy i chcemy nadal tworzyć, ale z większym rozmachem. Po połączeniu obu kanałów, czyli Comparic TV oraz inwestorzy.tv, będziemy zdecydowanie największą telewizją biznesową dostępną w polskim internecie

- powiedział Marcin Wenus, współzałożyciel oraz wieloletni redaktor naczelny Comparic TV oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej.

- Inwestorzy.tv to sprawdzony format budżetowej telewizji internetowej stworzonej przez inwestorów dla inwestorów, który od blisko 9 lat z powodzeniem zajmuje się tematyką inwestycyjną i biznesową. Od lat pokazujemy ludzką twarz zarządów spółek giełdowych oraz giełdy, edukujemy oraz budujemy świadomość polskich inwestorów, wspieramy polski biznes i na stałe wpisaliśmy się w polski rynek kapitałowy wspierając spółki w regularnej komunikacji z inwestorami. Byliśmy obecni na wszystkich największych wydarzeniach branżowych, dostarczając profesjonalne treści biznesowe i inwestorskie. Teraz, wspólnie z twórcami Comparic TV, będziemy budować największy kanał biznesowy w Polsce z ambitnymi, ale też dostępnymi treściami. Połączone kanały to większy zasięg, więcej personalizowanych treści oraz więcej ciekawych programów, którymi zamierzamy zdobywać kolejnych odbiorców i umacniać naszą pozycję. Mamy doświadczenie, wiedzę, świetny zespół oraz energię i dużą determinację, żeby sprostać rynkowym oczekiwaniom

- powiedział Artur Błasik, inwestor giełdowy, założyciel inwestorzy.tv oraz współzałożyciel Telewizji Biznesowej.


W skład zespołu tworzącego Telewizję Biznesową wchodzą twórcy i dziennikarze, którzy wcześniej pracowali w takich kanałach jak m.in.: Comparic TV, inwestorzy.tv, TVN, TV Biznes/Polsat Biznes, bankier.tv, Biznes24. Redaktorem naczelnym Telewizji Biznesowej został Tymoteusz Nowak, który od ponad 6 lat związany był z inwestorzy.tv jako redaktor prowadzący.

W ramówce Telewizji Biznesowej znajdą się zarówno programy, które były nadawane w dotychczasowych kanałach, jak i zupełnie nowe formaty. Swoje programy autorskie będą mieli m.in. Artur Błasik, Marcin Wenus, Tymoteusz Nowak, Iza Kozakiewicz-Frańczak, Piotr Kuczyński, Marcin Podlacki, Maksymilian Bączkowski, Krzysztof Kamiński, Marek Rogalski, Cezary Andrzejczyk, Michał Stanek i Robert Moreń.

Życiorysy współzałożycieli Telewizji Biznesowej:

Artur Błasik - współzałożyciel Telewizji Biznesowej, jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, ekspertem w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwami oraz w budowaniu efektywnych struktur handlowych na rynkach polskim oraz europejskim. Zarządzał zarówno kilkusetosobowymi strukturami handlowymi, jak również kilkuosobowymi grupami przedstawicieli, małymi firmami rodzinnymi oraz kilkusetosobowymi organizacjami, w tym spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - Budvar Centrum. Pracował m.in. w Agencji Promocji Eksportu oraz firmach Redan, Krafpol, Budvar Centrum, Bruk czy Firma Posiadało. Od prawie 12 lat zajmuje się mediami. Pomysłodawca, twórca oraz CEO telewizji inwestorzy.tv, CEO serwisu inwestycje.pl, pomysłodawca oraz CEO telewizji edukacyjnej dla dzieci i młodzieży Babaco.TV. Inwestor giełdowy, pasjonat giełdy, przedsiębiorca.

Marcin Wenus - współzałożyciel Telewizji Biznesowej, od ponad 10 lat związany z mediami. Prezes Fundacji Invest Cuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych, prezes Świętokrzyskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego, prezes spółki gamedev Gameparic,  CEO Comparic oraz Comparic TV. Współtwórca konferencji startupowej „Reach4”, edukacyjnej „ABC Inwestowania”, „Web3 CryptoVerse” oraz akcji edukacji finansowej i inwestycyjnej dzieci i młodzieży „Trampki na Giełdzie”. Z rynkiem finansowym związany do 2006 roku, jest autorem artykułów, publikacji oraz wywiadów na łamach mediów w Polsce i na świecie. Od lat występuje jako prelegent na spotkaniach i konferencjach dla inwestorów. Był również organizatorem wielu wydarzeń edukacyjnych w Polsce, między innymi dziewiątej edycji kongresu „Invest Cuffs”, który w 2023 roku zgromadził ponad 7000 inwestorów offline.

Krzysztof Koza - współzałożyciel Telewizji Biznesowej z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w obszarach zarządzania biznesem, marketingu, sprzedaży i mediów. Współzałożyciel hubu inwestycyjnego Finvest Group, dewelopera gier Gameparic oraz spółki BK Invest Group, która działa na hiszpańskim rynku nieruchomości. Współtwórca konferencji „ABC Inwestowania” oraz „CryptoVerse Expo”. Członek rad nadzorczych mPay i Gameparic oraz przewodniczący rady nadzorczej Grupa Lew. Konsultant zagranicznych firm z branży inwestycyjnej, które chcą wejść na rynek polski. Przedsiębiorca i inwestor wielu startupów z rynku tradycyjnego oraz tak zwanej nowej ekonomii. Absolwent studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie pasjonat golfa oraz motoryzacji.
 
Krzysztof Koza to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa
Krzysztof Koza to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa
Marcin Wenus to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa
Marcin Wenus to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa
Artur Błasik to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa
Artur Błasik to współzałożyciel Telewizji Biznesowej, foto: Telewizja Biznesowa


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...