reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wyłoniono największego operatora pay-tv w Bułgarii

dodano: 2023-06-27 20:24
autor: RO | źródło: capital.bg

Bulsatcom Bułgarski rynek płatnej telewizji jest zdominowany przez 4 głównych operatorów. Jednak ostatnio nastąpiła duża zmiana. Wieloletni lider rynku telewizyjnego Bulsatcom został zdetronizowany. Vivacom wyprzedził pod względem liczby abonentów, a A1 Bulgaria pod względem przychodów, wynika z rocznego sprawozdania bułgarskiej Komisji ds. Regulacji Łączności.

Vivacom
Vivacom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spory wokół kontroli nad Bulsatcom i opóźnienie w przejęciu operatora przez przedsiębiorcę Spas Rusev, najwyraźniej źle wpłynęły na działalność grupy. W ostatnich latach spółka traciła abonentów telewizji i Internetu, a w 2022 r. tempo odpływu klientów jeszcze bardziej przyśpieszyło.

Według raportu Komisji ds. Regulacji Łączności, udział Bulsatcomu wynosi 26,7% pod względem liczby abonentów i 29,3% pod względem przychodów, przy spadku odpowiednio o 4,5 i 4,9 punktu procentowego w obu wskaźnikach.

Baza abonencka Bulsatcomu zmniejszyła się do niespełna 610 tys. osób. Jego miejsce zajął Vivacom ze wzrostem liczby klientów telewizji o 2,7 p.p. do 32,9%, tj. około 17 tys. nowych klientów do całkowitej liczby ponad 642 tys. osób. Pozycję lidera pod względem przychodów w tym segmencie Bulsatcom również traci - tu na rzecz A1 Bulgaria, którego udział w rynku pod względem obrotów wynosi 29,8% (i 26,4% pod względem klientów).

Łączna wartość rynku płatnej telewizji urosła o 4,6 p.p. i wyniosła 474 mln lewów (ok. 1,07 mld zł) w stosunku do 2021 roku. Komisja ds. Regulacji Łączności dodaje, że jest to zasługa wzrostu przychodów z dwóch usług: IPTV o 17% i telewizji kablowej o 1,9%. Dzieje się tak pomimo spadku liczby abonentów płatnej telewizji o 2,1% do 2,03 mln gospodarstw domowych oraz dostawców telewizji o 5 do 244 operatorów.
 

Źródło: capital.bg 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...