reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

50% domów w Hiszpanii płaci za telewizję

dodano: 2023-06-23 20:22
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Pilot telewizja Płatna telewizja kontynuowała trend wzrostowy - obecnie jest odbierana w prawie 50% hiszpańskich domów. Wręcz przeciwnie, telefonia stacjonarna była jedyną usługą, która traciła zwolenników: jej penetracja wyniosła 73,3%, czyli o 3,1% mniej niż rok wcześniej.

Hiszpania tv telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Krajowej Komisji Rynków i Konkurencji (CNMC), główne przyczyny, dla których gospodarstwa zdecydowały się dobrać usługę pay-tv, to inne świadczenia telekomunikacyjne (22%), zainteresowanie kanałami i serialami (16,8%) oraz retransmisjami wydarzeń sportowych (15,5%).

Regulator CNMC zauważa, że wydatki na łączone usługi telekomunikacyjne miały spadek w 2022 roku. Średnia cena poczwórnych pakietów (telefonia stacjonarna i komórkowa, stacjonarny i mobilny Internet) spadła o prawie 4 euro w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy 5-krotne pakiety (razem z TV) były o około 3 euro tańsze.

Cena poczwórnych pakietów wynosiła średnio 42,9 euro miesięcznie, a za tzw. "pięciopak" trzeba było zapłacić 77 euro miesięcznie.

40% gospodarstw domowych w Hiszpanii zakontraktowało jednocześnie usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, stacjonarnego i mobilnego Internetu szerokopasmowego oraz płatnej telewizji.

Choć w Hiszpanii tylko co drugie gospodarstwo domowe korzysta z płatnej telewizji, to w sąsiedniej Portugalii aż 97% płaciło za telewizję na początku 2023 roku.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...