Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy zauważyć, że dla multipleksów Russkij Mir wybrano bardziej odporną na zakłócenia modulację QPSK. To z kolei zaowocowało brakiem miejsca dla wszystkich nadawców. Za to na granicach wiązki Wide odbiór będzie lepszy.
W trybie awaryjnym aktywowano częstotliwość 12,378 GHz, pol. L (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK). Są dostępne kanały
Ren TV,
STS,
Domasznyj Telekanal,
TV3 Russia,
Pjatnica!,
TNT i
Muz TV. Są to wersje nadawane według strefy czasowej +0h. Transmisja odbywa się w MPEG-4 i rozdzielczości SD bez szyfrowania (FTA).
Na oryginalnej częstotliwości 12,168 GHz, pol. R (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK) pozostają dostępne
Pierwyj kanal,
Rossija 1,
Match!,
NTV,
Piatyj,
Rossija K,
Rossija 24,
Karusel,
OTR i
TV Centr. Wszystkie są nieszyfrowane (FTA) w MPEG-4 i rozdzielczości SD.
Projekt Russkij Mir jest skierowany do odbiorców w Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej, obwodów chersońskiego i zaporoskiego, Republiki Krymu i miasta Sewastopol. Są to tereny zajęte przez Rosję w wyniku prowadzonych w Ukrainie działań wojennych. Platforma ma umożliwić odbiór rosyjskich kanałów na tych obszarach.
Russkij Mir ma jeszcze jeden multipleks na częstotliwości 12,245 GHz, pol. R (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Są w nim zawarte kanały lokalne i tematyczne, a niektóre z nich są nawet w jakości HD.
Cały pakiet działa w sposób ogólnodostępny (FTA) i nie są pobierane żadne opłaty od widzów. Jednak z czasem oferta zostanie zaszyfrowana, a widzowie będą musieli aktywować karty dostępu otrzymane od autoryzowanego punktu sprzedaży. Jednak abonament za dostęp do podstawowej oferty nie jest planowany.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.