reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

63% stacji radiowych w Rosji zetknęło się z próbami włamań

dodano: 2024-02-02 17:20
autor: HP | źródło: obob.tv

Rosja flaga czaszka hakerzy piractwo 360px Nie ma się co dziwić, że od czasu ataku Rosji na Ukrainę dochodzi do licznych dywersji włamań hakerów na media w obu krajach - to część hybrydowej wojny ukraińsko-rosyjskiej. Wiadomo, że aż 63% stacji radiowych w Federacji Rosyjskiej w latach 2022-2023 zetknęło się z próbami włamań, szczególnie w Moskwie. Aż 22% doświadczyło próby sfałszowania transmisji. Tak wynika z raportu „Russian Broadcasting 2022–2023: Status, Trends and Development Prospects”, opublikowanego w zeszłym miesiącu przez rosyjską Fundację Rozwoju Rosyjskiej Akademii Radiofonii i Telewizji przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego.

satkurier.pl
czaszka piractwo haker rosja ukraina 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widać, że ukraińscy hakerzy w służbie władz z Kijowa potrafią mocno dać się we znaki rosyjskim mediom.
Dlatego aż 63% rosyjskich stacji radiowych w ostatnich dwóch latach miało próby włamań. Do tego 22% zetknęło się z próbą sfałszowania transmisji z podmianą informacji lub z komunikatami antyrosyjskimi.

W rosyjskim raporcie pokazującym skale działań Ukraińców czytamy:

- W 2022 roku media (w Federacji Rosyjskiej) znalazły się w pierwszej piątce branż najczęściej atakowanych przez hakerów. W latach 2022–2023 zarejestrowano szereg włamań do strumieni internetowych stacji radiowych i kanałów telewizyjnych oraz usług przesyłania strumieniowego (w Sankt Petersburgu, Primorye, obwodzie Tula, obwodzie krasnodarskim, regionach przygranicznych). Większość włamań odbywa się poprzez infrastrukturę sieciową, wykorzystując luki w systemie informatycznym organizacji (poprzez podmianę sygnału hakerzy zmieniają treść nadawaną przez stację).

W dniach 10-25 maja 2023 roku grupa spółek Trakt (rosyjski nadawca i producent rozwiązań programowych i sprzętowych w obszarach nadawania programów telewizyjnych i radiowych oraz telekomunikacji) przeprowadziła badanie dotyczące kwestii bezpieczeństwa informacji w rosyjskich stacjach radiowych. Badanie wykazało, że 89% ankietowanych rozgłośni radiowych w Federacji Rosyjskiej zgadza się, że potencjalnie mogą stać się celem ataków hakerskich, a 63% rozgłośni napotkało już problemy w tym zakresie (92% w Moskwie).

Według rodzaju stacji radiowych, wśród tych, które mają problemy z bezpieczeństwem informacji, 68% zajmują czołowe stacje sieciowe, prawie trzykrotnie mniej to sieciowe punkty nadawcze (23%), pozostałą część zajmują niezależne stacje nadawcze i przemienniki.

Największa grupa incydentów związanych z bezpieczeństwem informacji w stacjach radiowych związana jest z przedostaniem się wirusów wpływających na zasoby infrastruktury sieciowej. Celowo zaczęto zastępować programy radiowe dopiero w 2022 roku, ale z tym problemem zetknęło się już 22% respondentów.

27% ankietowanych rozgłośni radiowych prowadzi już niezbędne działania w zakresie bezpieczeństwa informacji, pozostałe 73% uważa, że ​​należy zwiększyć liczbę takich działań.


Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...