reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aresztowano groźnego hakera w Rumunii

dodano: 2021-12-17 13:37 | aktualizacja: 2021-12-20 14:05
autor: Dr. Hack | źródło: Europol

Ransomware haker pirat 360px Europejskie Centrum ds. Cyberprzestępczości (EC3) Europolu wsparło rumuńską policję krajową (Poliția Română) i Federalne Biuro Śledcze (FBI) w aresztowaniu podmiotu stowarzyszonego z oprogramowaniem ransomware, którego celem są znane organizacje i firmy w celu zdobycia poufnych danych. Podejrzany 41-letni obywatel Rumunii został aresztowany 13 grudnia w swoim domu w miejscowości Craiova w Rumunii. Zostanie oskarżony o sprzedaż skradzionych danych 300 mln osób

Europol
Europol logo ogolnie 2021 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprogramowanie ransomware z szantażem i okupem w bitcoinach 

Przestępca jest podejrzany o włamanie się do sieci dużej rumuńskiej firmy informatycznej świadczącej usługi klientom z sektorów handlu detalicznego, energii i mediów.

Uważa się, że wdrożył oprogramowanie ransomware i przed zaszyfrowaniem plików ukradł poufne dane klientom firmy IT w Rumunii i za granicą. Skradzione informacje obejmowały informacje finansowe firm, dane osobowe pracowników, dane klientów i inne ważne dokumenty. 

Podejrzany zażądał następnie sporego okupu w kryptowalucie, grożąc wyciekiem skradzionych danych na forach cyberprzestępczych, gdyby jego żądania nie zostały spełnione.

Wsparcie Europolu

EC3 Europolu wsparło to dochodzenie przez: 
  • zapewnienie wsparcia analitycznego, śledzenia kryptowalut, analizy złośliwego oprogramowania i wsparcia kryminalistycznego;
  • oddelegowanie dwóch swoich ekspertów do Rumunii w celu zapewnienia wcześniejszego wsparcia kryminalistycznego i pomocy w konfiskacie kryptowalut. 
Operacja ta została przeprowadzona w ramach Europejskiej Multidyscyplinarnej Platformy Przeciwko Zagrożeniom Przestępczym (EMPACT).

 

Źródło: europa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...