reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będą nowe siedziby TVP w Kielcach i Gorzowie Wlkp. Wybrano wykonawcę

dodano: 2020-10-19 16:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP3 Kielce TVP3 Gorzów 13 października br. Telewizja Polska ogłosiła wyniki przetargu na budowę siedzib dwóch oddziałów terenowych Telewizji Polskiej - w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Wzięło w nim udział siedem firm. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez konsorcjum spółek PBO Śląsk z Sosnowca i WODPOL z Żywca. Wykonawca zaoferował cenę brutto w wysokości 28,66 mln zł.

TVP3 Kielce TVP3 Gorzów


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedmiotowa oferta konsorcjum PBO Śląsk i WODPOL uzyskała najwyższą liczbę punktów. W trakcie postępowania wykluczono oferty: Firmy Budowlanej „ANNA-BUD” z Warszawy, ERBUD-u z Warszawy oraz Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego KARTEL z Jędrzejowa. Powodem było nieprzedłużenie ważności wadium albo niewniesienie nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy w wyznaczonym terminie. Natomiast firmy MGBUILDING z Kielc, KOMPLEXBUD z Kielc i EXALO DRILLING z Piły otrzymały niższą punktację ze względu na wyższą zaoferowaną cenę.

Budynki, w którym mieścić się mają w przyszłości siedziby TVP3 Kielce i TVP3 Gorzów Wielkopolski, mają mieć około 1600 m2 powierzchni użytkowej. Będą miały trzy kondygnacje naziemne. Na parterze będą się znajdowały dwa studia, większe o powierzchni około 130 m2 i mniejsze - o powierzchni 75 m2 oraz pomieszczenia biurowe. Pierwsze piętro budynków zajmować mają pomieszczenia biurowe i techniczne. Drugie piętro przeznaczone będzie m.in. na obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Dach budynków ma być przystosowany do urządzenia studia plenerowego. Obok budynków urządzone będą miejsca parkingowe.

Jak czytamy na stronie internetowej ośrodka, na nowy budynek TVP3 Gorzów Wielkopolski czeka kilkanaście lat. Od początku istnienia siedziba regionalnej telewizji to trzecie piętro tak zwanego Watrala, czyli wieżowca na gorzowskim Górczynie. Miejsca jest jednak za mało, a dla studia telewizyjnego jest też za nisko, informuje gorzowski ośrodek TVP. Nowy budynek stanie przy ul. Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem. Działka ta od lat jest własnością telewizji. Zielone światło dla budowy ośrodka pojawiło się pod koniec 2017 roku. W marcu 2018 miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy.

Natomiast nowy budynek ośrodka TVP3 Kielce, identyczny jak ten dla TVP3 Gorzów Wielkopolski, ma powstać przy ul. księdza Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach, na terenie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury i stadionem miejskim Suzuki Arena. Działka o powierzchni 2281 m2 jest własnością Telewizji Polskiej.

Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...