reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K? [wideo]

dodano: 2019-10-22 00:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Vu+ Ultimo 4K Odbiornik Vu+ Ultimo 4K to jeden z najlepszych odbiorników 4K na Linuksie, jakie są na polskim rynku. Słowo „najlepszy” bierze się z ogromnych możliwości zarówno jeśli chodzi o gniazda CI (są 2) i kieszeni na karty (też 2), ale dotyczy przede wszystkim opcji rozbudowy podstawowej wersji o dysk czy 2 głowice innych tunerów: DVB-S2X FBC, kablowa DVB-C czy kablowo-naziemna (DVB-T2/DVB-C). Dlatego publikujemy na portalu satkurier.pl wideo, jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K?

Jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vu+ Ultimo 4K to zdecydowanie najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny 4K Vu+ od koreańskiego producenta Marusys. Pod maską znajduje się ekstremalnie mocny, 4-rdzeniowy procesor (1,5 GHz, ok. 20000 DMIPS) od Broadcom BCM7444S, 4 GB pamięci Flash i aż 3 GB RAM, co powinno zaspokoić potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Nowa architektura procesora i większa moc sprawiają, że urządzenie jest jeszcze szybsze i posiada większe możliwości. Zwykle jest sprzedawany w najtańszej wersji z najnowszą głowicą S2X FBC. 

Vu+ Ultimo 4K wspiera najnowsze formaty wideo, ale zarazem zostawia użytkownikowi pełną wolność jeśli chodzi o ustawienia, porządkowanie listy kanałów, nagrywanie (także HEVC/UHD) i korzystanie z kart i modułów CAM. Ma dwa czytniki kart i dwa gniazda CI/CI+.

Odbiornik Ultimo 4K z zainstalowaną jedną głowicą satelitarną FBC (tuner A) daje 2 wejścia sygnału, 8 demodulatorów, czyli możliwość odbioru kanałów z 8 różnych transponderów satelitarnych jednocześnie. 

I tu najbardziej istotne jest to, że do dyspozycji jest jeszcze:

1. drugie gniazdo (tuner B) na tuner FBC, czyli na kolejną głowice tunera satelitarną DVB-S2X lub kablową DVB-C - można zamówić osobno,
2. trzecie gniazdo (tuner C) na klasyczny tuner Twin: do wyboru są głowice satelitarna, kablowa lub naziemno-kablowa, także dostępne osobno w sprzedaży.

Jakie typy głowic można zainstalować?
  • DVB-T/C – głowica kablowo-naziemna tylko dla DVB-T (ale jeszcze bez DVB-T2) i DVB-C,
  • DVB-T/T2/C Dual – nowsza głowica już z DVB-T2,
  • DVB-C FBC – tylko kablowa z 8 demodulatorami,
  • DVB-S2X Dual FBC – satelitarna z 8 demodulatorami,
  • DVB-S/S2 – głowica satelitarna.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...