reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K? [wideo]

dodano: 2019-10-22 00:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Vu+ Ultimo 4K Odbiornik Vu+ Ultimo 4K to jeden z najlepszych odbiorników 4K na Linuksie, jakie są na polskim rynku. Słowo „najlepszy” bierze się z ogromnych możliwości zarówno jeśli chodzi o gniazda CI (są 2) i kieszeni na karty (też 2), ale dotyczy przede wszystkim opcji rozbudowy podstawowej wersji o dysk czy 2 głowice innych tunerów: DVB-S2X FBC, kablowa DVB-C czy kablowo-naziemna (DVB-T2/DVB-C). Dlatego publikujemy na portalu satkurier.pl wideo, jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K?

Jak zainstalować dodatkowe głowice w Vu+ Ultimo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vu+ Ultimo 4K to zdecydowanie najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny 4K Vu+ od koreańskiego producenta Marusys. Pod maską znajduje się ekstremalnie mocny, 4-rdzeniowy procesor (1,5 GHz, ok. 20000 DMIPS) od Broadcom BCM7444S, 4 GB pamięci Flash i aż 3 GB RAM, co powinno zaspokoić potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Nowa architektura procesora i większa moc sprawiają, że urządzenie jest jeszcze szybsze i posiada większe możliwości. Zwykle jest sprzedawany w najtańszej wersji z najnowszą głowicą S2X FBC. 

Vu+ Ultimo 4K wspiera najnowsze formaty wideo, ale zarazem zostawia użytkownikowi pełną wolność jeśli chodzi o ustawienia, porządkowanie listy kanałów, nagrywanie (także HEVC/UHD) i korzystanie z kart i modułów CAM. Ma dwa czytniki kart i dwa gniazda CI/CI+.

Odbiornik Ultimo 4K z zainstalowaną jedną głowicą satelitarną FBC (tuner A) daje 2 wejścia sygnału, 8 demodulatorów, czyli możliwość odbioru kanałów z 8 różnych transponderów satelitarnych jednocześnie. 

I tu najbardziej istotne jest to, że do dyspozycji jest jeszcze:

1. drugie gniazdo (tuner B) na tuner FBC, czyli na kolejną głowice tunera satelitarną DVB-S2X lub kablową DVB-C - można zamówić osobno,
2. trzecie gniazdo (tuner C) na klasyczny tuner Twin: do wyboru są głowice satelitarna, kablowa lub naziemno-kablowa, także dostępne osobno w sprzedaży.

Jakie typy głowic można zainstalować?
  • DVB-T/C – głowica kablowo-naziemna tylko dla DVB-T (ale jeszcze bez DVB-T2) i DVB-C,
  • DVB-T/T2/C Dual – nowsza głowica już z DVB-T2,
  • DVB-C FBC – tylko kablowa z 8 demodulatorami,
  • DVB-S2X Dual FBC – satelitarna z 8 demodulatorami,
  • DVB-S/S2 – głowica satelitarna.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...