reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Akcesoria do smartfonów Samsung: jak wybrać najlepszą ładowarkę?

dodano: 2024-02-26 10:16 | aktualizacja: 2024-02-26 11:46
autor: Redakcja | źródło: Artykuł sponsorowany

Akcesoria do smartfonów Samsung: jak wybrać najlepszą ładowarkę? Samsung to firma, która sprzedaje najwięcej smartfonów na świecie! Telefony koreańskiego producenta cieszą się wielką popularnością także w Polsce. Duży udział tej marki w sprzedaży oraz w ofercie operatorów nie powinien dziwić. W końcu dostarcza nowoczesne, innowacyjne i niezawodne urządzenia w dobrej cenie. Kupując smartfon z Androidem, wiele osób myśli w pierwszej kolejności właśnie o Samsungu! Zwłaszcza, że w ofercie znajdziesz zarówno flagowce, jak i propozycje ze średniej półki cenowej. Nie ma jednak mowy o wygodnym użytkowaniu smartfona bez odpowiedniej ładowarki. Jak ją wybrać?

Materiały prasowe
Akcesoria do smartfonów Samsung: jak wybrać najlepszą ładowarkę?


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rodzaje ładowarek do telefonu


Szybko rozładowująca się bateria to bolączka wielu osób intensywnie korzystających z telefonu. Funkcji w smartfonach jest cała masa, a akumulatory mają ograniczone możliwości. Częste granie w gry, korzystanie z Wi-Fi, słuchanie muzyki, łączenie się przez Bluetooth ze słuchawkami bezprzewodowymi albo używanie GPS do nawigacji – to tylko niektóre czynności, które są bardzo energochłonne. Producentom telefonów coraz trudniej powiększać pojemność baterii, dlatego pogodzono się z tym, że użytkownik będzie musiał ładować sprzęt niemal codziennie. Zadbano jednak o to, żeby ten proces odbywał się zdecydowanie szybciej. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój technologii związanych z szybkim ładowaniem. Czołowi producenci chwalą się, że flagowe modele umożliwiają uzupełnienie energii od 0% do 100% w czasie poniżej 30 minut. To oczywiście możliwe, jednak pod pewnymi warunkami. Oprócz samego telefonu niezwykle ważne jest też to, z jakiej ładowarki korzystasz.

Zacznijmy od tego, że można wyróżnić standardowe ładowanie za pomocą kabla oraz ładowanie indukcyjne. Ten drugi rodzaj ładowania jest zawsze wolniejszy, choć dla niektórych zdecydowanie wygodniejszy.

Następna ważna kwestia to rodzaj zastosowanego kabla oraz kostki, która jest wpinana do gniazdka. Najczęściej telefon ładuje się w domu albo w innym miejscu, gdzie jest dostęp do gniazdka sieciowego – w szkole, w pracy, nieraz w kawiarni albo nawet w pociągu. Jeśli jednak często korzystasz z auta, dobrze mieć w zanadrzu także charakterystyczną ładowarkę wpinaną do gniazdka zapalniczki samochodowej.
 

Jak wybrać dobrą ładowarkę do telefonu Samsung?


Kluczowym parametrem wpływającym na szybkość ładowania jest moc. Moc każdej ładowarki jest mierzona w watach (W). Oblicza się ją, mnożąc napięcie (V) i natężenie prądu (A). Najczęściej w specyfikacji jest podawana już końcowa wartość – na przykład 25 W. Moc ładowarki ze specyfikacji powinna odpowiadać mocy ładowania określonej przez producenta. Telefon z funkcją szybkiego ładowania nie będzie odzyskiwał energii w odpowiednim tempie, jeśli będzie podłączony do ładowarki o niskiej mocy.

Przez zakupem sprawdź jednak dokładnie, co kupujesz w pudełku. Standardem jest sprzedawanie zasilacza i kabla. Jednak czasami sprzedaje się samą ładowarkę, a kabel trzeba dokupić osobno lub skorzystać z tego, który producent dał w zestawie z telefonem.

Istotne znaczenie dla ładowania każdego telefonu ma także bezpieczeństwo. Dobry sprzęt zawsze jest chroniony przed przeciążeniem, zwarciem i wysoką temperaturą.

Czy zawsze trzeba kupować ładowarkę od tego samego producenta co telefon? Na szczęście nie! Zdecydowana większość ładowarek to modele uniwersalne, pasujące do niemal każdego modelu. Dlatego smartfon Samsunga możesz bez problemu naładować, korzystając z ładowarki Huawei, Xiaomi czy Oppo. W drugą stronę również występuje taka zależność.

Kupując nowy smartfon, dobrze zaopatrzyć się od razu w dodatkową ładowarkę - na przykład taką, którą będziesz mieć na co dzień w plecaku lub torbie. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy telefon będzie trzeba pilnie podładować!

Zobacz wszystkie ładowarki do smartfonów w sklepie MediaMarkt i wybierz model dla siebie!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...