reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać TVP Sport HD z MUX 3 i innych platform?

dodano: 2019-10-22 21:09 | aktualizacja: 2019-10-23 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

TVP Sport HD MUX3 NTC 360px.jpg Już od środy, 23 października 2019 r. kanał TVP Sport HD będzie dostępny na MUX 3. To kolejny milowy krok w historii kanału sportowego Telewizji Polskiej, który od 7 czerwca 2018 r. jest obecny w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Przypomnijmy, że do tej pory TVP Sport w wersji SD był dostępny na MUX 3, a w wersji HD - na MUX 8. Zmiana na MUX 3 może stwarzać problemy dla odbiorców. Dlatego poradnik: jak odbierać TVP Sport HD w MUX 3?

TVP Sport
TVP Sport HD MUX3 jak odebrac poradnik 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gdzie oglądać?
Kanał TVP Sport HD można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 3.

Jak wyszukać TVP Sport HD w naziemnej telewizji cyfrowej?
Przejdź do ustawień telewizora lub dekodera i wybierz opcję „automatyczne strojenie" lub wpisz w opcjach „szukania kanału ręcznie" jego numer/częstotliwość.

Odbieram już kanały z MUX 3 - czy będę miał TVP Sport HD?
Tak, kanał TVP Sport HD będzie widoczny na liście kanałów. W starszych telewizorach lub dekoderach konieczne może być ponowne strojenie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Gdzie znajduje się najbliższy nadajnik MUX 3?
Lokalizację, zasięg i parametry (częstotliwość, kanał, polaryzacja) nadajników MUX 3 możesz sprawdzić korzystając z serwisu emimaps.emitel.pl lub aplikacji EmiMaps. Aby prawidłowo odbierać kanały na MUX 3, antena powinna być skierowana w kierunku wybranego nadajnika oraz ustawiona w odpowiedniej polaryzacji (H - poziomej lub V - pionowej) co nadawany sygnał przez nadajnik MUX 3.

Czy muszę mieć dodatkową antenę, by odbierać kanał na MUX 3?
Do odbioru kanałów MUX 3 nie jest konieczna instalacja dodatkowej anteny naziemnej. W zupełności wystarczyć powinna dotychczasowa instalacja antenowa UHF.

Czym różni się MUX 3 od MUX 8?
MUX 3 jest nadawany w paśmie UHF, natomiast MUX 8 – w paśmie VHF.


Dostępność TVP Sport HD u największych płatnych operatorów satelitarnych i kablowych:

• Cyfrowy Polsat: 19
• Platforma CANAL+: 115
• Orange: 113
• UPC: 501 (Horizon/Kaon), 552 (Mediabox)
• Vectra: 201
• Multimedia: 130
• Toya: 420
• Netia: 67
• Inea: 506

W przypadku braku kanału TVP Sport HD należy skontaktować się z obsługa swojego operatora telewizyjnego, by uzyskać więcej informacji.

TVP Sport to jeden z pierwszych kanałów tematycznych Telewizji Polskiej.
Nadaje od 18 listopada 2006 r. (od 12 stycznia 2014 r. w standardzie HD).
Jest jednym z liderów oglądalności wśród kanałów sportowych w Polsce.

TVP Sport to przede wszystkim relacje na żywo, najpopularniejsze dyscypliny, imprezy sportowe o międzynarodowej randze, występy najlepszych sportowców oraz ekspercki komentarz znanych i lubianych komentatorów sportowych: Włodzimierza Szaranowicza, Dariusza Szpakowskiego, Przemysława Babiarza, Jacka Laskowskiego, Piotra Sobczyńskiego, Macieja Kurzajewskiego, Jacka Kurowskiego i wielu innych. W TVP Sport na widzów czekają wielkie sportowe emocje, a jednocześnie gwarancja najwyższej jakości obrazu.

TVP Sport pokazuje najważniejsze wydarzenia:
letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy i świata w piłce nożnej i wiele imprez mistrzowskich w takich dyscyplinach jak: siatkówka, lekkoatletyka, skoki narciarskie, kolarstwo, boks, koszykówka, wioślarstwo czy podnoszenie ciężarów i judo. W portfolio TVP Sport znajdują się najważniejsze rozgrywki piłki nożnej, zarówno klubowej (Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa czy Klubowy Puchar Świata), jak i reprezentacyjnej (mecze kadry Polski w eliminacjach do ME i MŚ, Liga Narodów).

Ramówkę TVP Sport wypełniają także polskie rozgrywki ligowe (piłkarska II liga, PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych czy Polska Hokej Liga) oraz zawody krajowe i międzynarodowe z udziałem Polaków (Tour de Pologne, tenisowy cykl WTA, Formuła 1).

Dyrektorem TVP Sport od czerwca 2017 roku jest Marek Szkolnikowski, który z Telewizją Polską związany jest od 2008 roku jako dziennikarz i reporter z wielu międzynarodowych imprez. Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU) oraz członkiem Komisji Marketingu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...