reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać TVP Sport HD z MUX 3 i innych platform?

dodano: 2019-10-22 21:09 | aktualizacja: 2019-10-23 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

TVP Sport HD MUX3 NTC 360px.jpg Już od środy, 23 października 2019 r. kanał TVP Sport HD będzie dostępny na MUX 3. To kolejny milowy krok w historii kanału sportowego Telewizji Polskiej, który od 7 czerwca 2018 r. jest obecny w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Przypomnijmy, że do tej pory TVP Sport w wersji SD był dostępny na MUX 3, a w wersji HD - na MUX 8. Zmiana na MUX 3 może stwarzać problemy dla odbiorców. Dlatego poradnik: jak odbierać TVP Sport HD w MUX 3?

TVP Sport HD MUX3 jak odebrac poradnik 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gdzie oglądać?
Kanał TVP Sport HD można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 3.

Jak wyszukać TVP Sport HD w naziemnej telewizji cyfrowej?
Przejdź do ustawień telewizora lub dekodera i wybierz opcję „automatyczne strojenie" lub wpisz w opcjach „szukania kanału ręcznie" jego numer/częstotliwość.

Odbieram już kanały z MUX 3 - czy będę miał TVP Sport HD?
Tak, kanał TVP Sport HD będzie widoczny na liście kanałów. W starszych telewizorach lub dekoderach konieczne może być ponowne strojenie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Gdzie znajduje się najbliższy nadajnik MUX 3?
Lokalizację, zasięg i parametry (częstotliwość, kanał, polaryzacja) nadajników MUX 3 możesz sprawdzić korzystając z serwisu emimaps.emitel.pl lub aplikacji EmiMaps. Aby prawidłowo odbierać kanały na MUX 3, antena powinna być skierowana w kierunku wybranego nadajnika oraz ustawiona w odpowiedniej polaryzacji (H - poziomej lub V - pionowej) co nadawany sygnał przez nadajnik MUX 3.

Czy muszę mieć dodatkową antenę, by odbierać kanał na MUX 3?
Do odbioru kanałów MUX 3 nie jest konieczna instalacja dodatkowej anteny naziemnej. W zupełności wystarczyć powinna dotychczasowa instalacja antenowa UHF.

Czym różni się MUX 3 od MUX 8?
MUX 3 jest nadawany w paśmie UHF, natomiast MUX 8 – w paśmie VHF.


Dostępność TVP Sport HD u największych płatnych operatorów satelitarnych i kablowych:

• Cyfrowy Polsat: 19
• Platforma CANAL+: 115
• Orange: 113
• UPC: 501 (Horizon/Kaon), 552 (Mediabox)
• Vectra: 201
• Multimedia: 130
• Toya: 420
• Netia: 67
• Inea: 506

W przypadku braku kanału TVP Sport HD należy skontaktować się z obsługa swojego operatora telewizyjnego, by uzyskać więcej informacji.

TVP Sport to jeden z pierwszych kanałów tematycznych Telewizji Polskiej.
Nadaje od 18 listopada 2006 r. (od 12 stycznia 2014 r. w standardzie HD).
Jest jednym z liderów oglądalności wśród kanałów sportowych w Polsce.

TVP Sport to przede wszystkim relacje na żywo, najpopularniejsze dyscypliny, imprezy sportowe o międzynarodowej randze, występy najlepszych sportowców oraz ekspercki komentarz znanych i lubianych komentatorów sportowych: Włodzimierza Szaranowicza, Dariusza Szpakowskiego, Przemysława Babiarza, Jacka Laskowskiego, Piotra Sobczyńskiego, Macieja Kurzajewskiego, Jacka Kurowskiego i wielu innych. W TVP Sport na widzów czekają wielkie sportowe emocje, a jednocześnie gwarancja najwyższej jakości obrazu.

TVP Sport pokazuje najważniejsze wydarzenia:
letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy i świata w piłce nożnej i wiele imprez mistrzowskich w takich dyscyplinach jak: siatkówka, lekkoatletyka, skoki narciarskie, kolarstwo, boks, koszykówka, wioślarstwo czy podnoszenie ciężarów i judo. W portfolio TVP Sport znajdują się najważniejsze rozgrywki piłki nożnej, zarówno klubowej (Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa czy Klubowy Puchar Świata), jak i reprezentacyjnej (mecze kadry Polski w eliminacjach do ME i MŚ, Liga Narodów).

Ramówkę TVP Sport wypełniają także polskie rozgrywki ligowe (piłkarska II liga, PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych czy Polska Hokej Liga) oraz zawody krajowe i międzynarodowe z udziałem Polaków (Tour de Pologne, tenisowy cykl WTA, Formuła 1).

Dyrektorem TVP Sport od czerwca 2017 roku jest Marek Szkolnikowski, który z Telewizją Polską związany jest od 2008 roku jako dziennikarz i reporter z wielu międzynarodowych imprez. Jest wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU) oraz członkiem Komisji Marketingu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama