reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sony zapowiada nową erę branży nadawczej

dodano: 2014-07-28 13:48 | aktualizacja: 2014-07-29 14:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony Europe Limited

sony logo Firma Sony poinformowała, iż opiera swój udział w tegorocznych targach IBC na flagowych partnerstwach oraz rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb klientów. Spółka zapowiada, iż w trakcie wystawy i konferencji zaprezentuje pełną gamę pionierskich rozwiązań oraz technologicznych innowacji z zakresu profesjonalnego sprzętu audiowizualnego. Targi odbędą się w dniach od 12 do 16 września br. w centrum RAI w Amsterdamie, stolicy Holandii. Stoisko firmy Sony znajdzie się w hali Elycium. - Tegoroczne stoisko będzie pełnić rolę platformy dla licznych przełomowych projektów naszych klientów, w których wykorzystano produkty i usługi naszej firmy - zapowiada Sony.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Przedstawimy, w jaki sposób nasze najnowsze osiągnięcia w technologii 4K pomagają twórcom w tworzeniu treści i integrują szeroki wachlarz naszych produktów, systemów i usług oraz doświadczenie naszych ekspertów. Nowe, przełomowe rozwiązania transmisyjne przedstawione tego lata przesunęły granice możliwości z zakresu pracy w standardzie Ultra High Definition i jakości wyświetlanego obrazu - czytamy w komunikacie.

W ramach transmisji z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup 2014, firma Sony współpracowała z wybranymi firmami w celu nagrania trzech meczów w standardzie 4K, w tym ćwierćfinału oraz finału mundialu (więcej tutaj, tutaj i tutaj). Spotkania te zostały również po raz pierwszy w historii wyświetlone na żywo na ekranach kin w standardzie Ultra High Definition. Firma przygotowała też serię kolejnych premierowych transmisji w standardzie 4K, jak na przykład finał ligi BBVA pomiędzy klubami FC Barcelona i Atlético Madryt oraz kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II (więcej tutaj).

W trakcie targów Sony, jak zapowiada, zaprezentuje rozwiązania działające na bazie protokołu IP i pokaże, jak mogą one pomóc w przygotowywaniu ciągłych i skoordynowanych produkcji na żywo z wielu kamer. - Jest to konsekwencja wcześniejszej zapowiedzi dotyczącej programu licencyjnego interfejsu AV over IP dla producentów. Ma to na celu promowanie wykorzystywania tej technologii w branży - informuje Sony.

Na tegorocznych targach IBC Sony chce również omówić współpracę firmy z krajowymi i międzynarodowymi nadawcami w celu unowocześnienia organizacji ich pracy i zwiększenia prędkości przesyłu danych, co prowadzi do zmniejszenia oczekiwania pomiędzy pozyskaniem danych a transmisją. Dla przykładu, w ciągu zaledwie ostatnich kilku miesięcy spółka ogłosiła, że stacje Al Jazeera, ITV, TVE, N1, Scottish TV i RAI przeszły na format XDCAM.  

- Targi IBC są dla nas wyjątkową imprezą, ponieważ stanowią niesamowitą okazję, aby spotkać się z naszymi klientami i partnerami. W trakcie rozmów mogą narodzić się zupełnie nowe pomysły, które mają szansę odmienić przyszłość branży profesjonalnych usług audiowizualnych. W ciągu krótkich 12 miesięcy od zakończenia poprzednich targów IBC udało nam się dostarczyć szereg zupełnie nowych rozwiązań, które urzeczywistniają naszą wizję „Beyond Definition”. Tragi IBC 2014 otwierają nowy rozdział naszej historii - powiedział Olivier Bovis, dyrektor działu AV Media w Sony Europe. - Z ogromną chęcią spotkamy się z naszymi klientami i poznamy ich uwagi. Mamy nadzieję, że wspólne uda nam się odmienić przyszłość branży nadawczej - dodał.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...