reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Płać telefonem z Masspay (MWC 2014)

dodano: 2014-02-24 13:12 | aktualizacja: 2014-02-24 14:34
autor: Jakub Sulisz | źródło: Masspay

masspay W poniedziałek, 24 lutego 2014 rozpoczęły się w Barcelonie targi Mobile World Congress 2014, organizowana przez stowarzyszenie GSM Association flagowa impreza branży telekomunikacji mobilnej, która skupia wystawców z całego świat. Obecna na kongresie jako jeden z wystawców polska firma Masspay prezentuje zaprojektowany i zbudowany przez siebie uniwersalny system mobilnych płatności, który pozwala posiadaczom telefonów komórkowych GSM na dokonywanie bezgotówkowych transakcji praktycznie dowolnego rodzajuProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niezależnie od rodzaju czy miejsca transakcji proces płacenia telefonem w systemie MASSPAY jest prosty i zawsze taki sam, a korzystanie z mobilnych płatności MASSPAY nie wymaga instalowania żadnych aplikacji przez użytkownika – wystarczy dowolny telefon komórkowy GSM. Firma opracowała również rozwiązanie dedykowane dla smartfonów, które w bardzo intuicyjny sposób pozwala na dokonanie płatności przy użyciu kodów QR czy technologii zbliżeniowej NFC.
 
Płatności telefonem w usłudze MASSPAY można dokonywać bezpośrednio z rachunku bankowego, lub z tzw. przedpłaconej portmonetki, co jest rozwiązaniem szczególnie atrakcyjnym dla młodzieży, nie posiadającej jeszcze rachunków bankowych.
Na swym stoisku w Barcelonie MASSPAY prezentuje całą gamę transakcji dokonywanych telefonem komórkowym. Goście mogą własnoręcznie przekonać się jak proste i wygodne są mobilne płatności MASSPAY.
 
Dla zwiedzających przygotowano między innymi takie przykłady zastosowania mobilnych płatności MASSPAY jak:
  • biletomat – montowany w pojazdach komunikacji miejskiej i sprzedający bilety bezgotówkowo
  • automat z napojami – pozwalający na sprzedaż napojów bez użycia gotówki
  • przedpłacony licznik prądu – pozwalający na zakup energii elektrycznej za określoną kwotę, przydatny w szczególności dla osób wynajmujących swoje mieszkania
  • terminal kasowy – demonstrujący działanie płatności mobilnych MASSPAY w fizycznych punktach sprzedaży (kawiarnie, sklepy, kioski itd.)
  • terminal kart płatniczych – umożliwiający obsługę płatności mobilnych na terminalach obsługujących karty płatnicze
  • telefon komórkowy jako terminal płatniczy – umożliwiający przyjmowanie płatności mobilnych np. przez kierowcę taksówki
  • pokaz możliwości dokonywania telefonem opłat za rachunki
  • możliwość zdalnego zakupu biletu do kina
  • telefony komórkowe – zwykłe, tzw. feature phones oraz smartfony – demonstrujące działanie mobilnych płatności MASSPAY na różnych typach telefonów, w tym z użyciem kodów QR i technologii zbliżeniowej NFC.


 
Interesującym i godnym uwagi rozwiązaniem jest również opatentowana przez MASSPAY metoda pozwalająca na akceptację płatności mobilnych na dowolnym terminalu kart płatniczych, bez konieczności jego modyfikacji.
 
Jedną z najbardziej przydatnych funkcji systemu MASSPAY będzie dokonywanie natychmiastowych przekazów pieniężnych między użytkownikami. Możliwość otrzymania kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych w ciągu kilku sekund może okazać się bezcenna np. dla nastolatków potrzebujących natychmiastowego wsparcia finansowego od rodziców, którzy z pewnością docenią bezpieczeństwo i niezawodność bezgotówkowego systemu MASSPAY.
 
Atrakcją wśród eksponatów na stoisku MASSPAY jest interaktywna prezentacja, która w unikalny sposób łączy świat wirtualny z rzeczywistym. Na ekranie dotykowym zwiedzający mogą wybrać jedną z wielu rodzajów transakcji zakupu (parking, sklep internetowy, maszyna z napojami, przedpłacony licznik prądu, zakup filmu VOD itd.), po czym własnoręcznie dokonać „płatności” z wykorzystaniem własnego telefonu komórkowego, niezależnie od posiadanego modelu. Interaktywna prezentacja, połączona z systemem rozliczeniowym MASSPAY, potwierdza dokonanie płatności, a następnie „wydaje” kupiony przez gościa produkt lub usługę.
 
– Ta nietypowa interaktywna prezentacja ma pokazać jak łatwe i proste są mobilne płatności MASSPAY w całej gamie różnorodnych transakcji, których każdy może dokonać przy użyciu zwykłego telefonu komórkowego, bez specjalnych aplikacji lub wcześniejszego szkolenia. – powiedział Henryk Kułakowski, Prezes i CEO MASSPAY S.A. 

– Coroczna obecność na Mobile World Congress w Barcelonie jest dla nas bardzo ważna. Traktujemy ją jako okazję do prezentacji naszego innowacyjnego rozwiązania dla szerokiej rzeszy specjalistów odwiedzających targi oraz jako idealne miejsce do kontaktów i nawiązywania współpracy z potencjalnymi partnerami z zagranicy. – kontynuuje Henryk Kułakowski.
 
Firma posiada zgłoszenia patentowe w kilkudziesięciu krajach na całym świecie oraz przyznane już patenty między innymi w USA, RPA, Nowej Zelandii, Turcji, Algierii, Maroku, Kolumbii, Ukrainie, Indonezji oraz na Madagaskarze, zapewniające niezbędną ochronę własności intelektualnej podczas globalnej ekspansji w kolejnych latach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...