reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skutki złamania Viaccess dla NTV+

dodano: 2001-03-01 02:15 | aktualizacja: 2001-03-01 02:15
autor: Janusz Sulisz | źródło:

28 lutego rosyjski magazyn Tele Sputnik podał komentarz Antona Gawrina z pakietu NTV+ na temat skutków złamania systemu Viaccess. Była to duża niespodzianka dla NTV+. France Telecom i NTV+ planują działania antypirackie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczył on, że to duża niespodzianka dla NTV+, nie mniej zdawano sobie sprawę, że wcześniej, czy później tak może się stać. Według niego dokonali tego hackerzy z Europy, których nie interesuje ani sytuacja NTV, ani sam odbiór rosyjskiego pakietu.

Jak dotąd, NTV+ nie udało się zdobyć pirackiej karty do odbioru swoich dwóch pakietów: NTV+ z 36E i NTV International z 13E. Karty takie posiada już właściciel systemu Viaccess - France Telecom. Przygotowywane jest skuteczne przeciwdziałanie. także dyrekcja NTV+ jest gotowa na walkę z piractwem na poziomie organizacyjno-technicznym.

France Telecom zamierza wprowadzic nowe moduły Viaccess 2 bez możliwości korzystania z kart pirackich. Moduły Viaccess szybko podrożały i trudno je kupić.

Do czasu złamania systemu Viaccess pakiet NTV+ zmieniał klucze raz w miesiącu i nie było żadnej potrzeby, aby robić to częściej.

Według Gawrina piratów cyfrowych pakietów NTV+ (i nie tylko NTV+) można podzielić na dwie grupy:

1. Grupa amatorów-majsterkowiczów, którzy są niegroźni i traktują odkodowanie pakietu jako hobby. Nie stanowią oni zbyt dużego zagrożenia, jeśli nie próbują sprzedawać swojego hobby.

2. Dużo groźniejsza jest druga grupa - zawodowców, którzy handlują dużymi ilościami kart. Osiągają duże zyski i są ogromnym zagrożeniem dla pakietów.

Tele Sputnik zwrócił się także do innych zagrozonych piractwem nadawców o stanowisko na ten temat. Dotyczy to miedzy innymi pakietu Viasat Balt oraz Eurosportu po rosyjsku z Hot Birda. Eurosport (RU) ma zamiar naciskać na częstsze zmiany kluczy.

Według rosyjskich znawców piractwa nie wydaje się, aby w Rosji lub innym kraju byłego Związku Radzieckiego była technologia i fachowcy, którzy poradziliby sobie ze złamaniem systemu Viaccess.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...