reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

24.04 „Prawdziwa twarz Jezusa?” w History

dodano: 2011-04-04 13:18 | aktualizacja: 2011-04-04 13:22
autor: Anita Dąbek | źródło: History

History HD Logo Na Wielkanoc kanał History zaprezentuje dokument „Prawdziwa twarz Jezusa?”, który już stał się sensacją w światowych mediach. W tym dwugodzinnym programie specjalnym zespół ekspertów zajmujących się obróbką obrazu próbuje ożywić wizerunek uwieczniony na Całunie turyńskim.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Punktem wyjścia dla tej opowieści jest utkane przed wiekami płótno o długości ponad 4 metrów, zwane Całunem turyńskim, w które – jak wierzą miliony ludzi – przed złożeniem do grobu zawinięto ciało Jezusa Chrystusa. Całun od lat budzi ogromne zainteresowanie i kontrowersje, ale dyskusje toczą się przede wszystkim wokół jego autentyczności. „Prawdziwa twarz Jezusa?” skupia się tymczasem na czymś zupełnie innym.

Na tkaninie zachował się delikatny wizerunek ukrzyżowanego mężczyzny. Wykorzystując nowatorską technikę komputerowej obróbki obrazu, próbujemy przekształcić utrwalony we włóknach płaski, słabo widoczny i nieostry obraz w trójwymiarową, żywą i poruszającą się postać.

Niezwykły film dokumentalny, równie fascynujący dla przekonanych, jak i po prostu ciekawych, przedstawia najbardziej precyzyjną rekonstrukcję wizerunku człowieka, którego wielu uważa za Jezusa Chrystusa.

Prawdziwa twarz Jezusa?
Wielkanoc, niedziela, 24 kwietnia o 20:55 w History i History HD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...