reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel: 860 dni na łasce Amazonki

dodano: 2011-03-31 14:55 | aktualizacja: 2011-03-31 17:19
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Channel

9650 km, dwa i pół roku wycieńczającej wędrówki w ekstremalnych warunkach, wyprawa, której nikt wcześniej nie odważył się podjąć, a która przez wielu została uznana za niewykonalną. Dwuczęściowy program, który zabierze nas w podróż od źródeł, aż po ujście Amazonki śladami Eda Stafforda i Lucka Collyera, będzie można zobaczyć na Discovery Chanel już w niedzielę, 24 kwietnia 2011 roku, o godz. 23:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Brzegiem Amazonki” (ang. Walking the Amazon)
Premiera: niedziela, 24 kwietnia 2011 roku, o godz. 23:00, na Discovery Channel

W 2002 roku, po zakończeniu służby wojskowej, Brytyjczyk Ed Stafford zajął się organizowaniem  wypraw do dżungli w Gwatemali i Belize. Już wtedy poczuł, że właśnie tam czeka na niego prawdziwa przygoda. Marzenie o zorganizowaniu poważnej ekspedycji przerodziło się w plan przemierzenia pieszo całej długości Amazonki.
 
2 kwietnia 2008 roku, Ed wspólnie ze swoim przyjacielem Luckiem Collyerem, rozpoczął przeistaczanie swojego szalonego marzenia w rzeczywistość.

- Planując wyprawę, myślałem, że zajmie ona rok – to było marzenie ściętej głowy - komentował Ed w wywiadzie dla BBC z  13 kwietnia 2010 r. Dystans, jaki finalnie pokonał Ed, przekroczył plan o ponad 3000 km, a czas trwania podróży wydłużył się o kolejne półtora roku.

Wspinaczka w Andach na wysokość niemal 5,5 tysiąca metrów, ryzykowne przeprawy przez rwące fragmenty Amazonki, spotkania oko w oko z nieokiełznaną naturą czy plemionami tubylców niechętnych intruzom, to tylko niektóre z niezapomnianych fragmentów tej fascynującej ekspedycji.

Dzięki skrupulatności podróżników w dokumentowaniu wyprawy powstał dwuodcinkowy film pokazujący najciekawsze jej aspekty. - Musieliśmy nosić ze sobą dwie kamery wideo, zapas filmów i baterii, ładowarki oraz środki do utrzymywania sprzętu w czystości. W sumie około 5 kilogramów na osobę. Bez przerwy musieliśmy brać pod uwagę to, jakie historie i ujęcia nadają się do filmowania. Czasem podstawialiśmy sobie kamery pod sam nos mimo, że żaden z nas nie miał ochoty być filmowany – opowiada Ed w wywiadzie dla BBC z 13 kwietnia 2010 r.

Z 200 godzinnych taśm filmowych relacjonujących 860 dni ekspedycji, udało się stworzyć dwugodzinny materiał, który wyśmienicie oddaje atmosferę wyprawy i emocje, jakie towarzyszyły jej uczestnikom.

Pierwszą część filmu pt. „Brzegiem Amazonki”, widzowie Discovery Channel będą mieli możliwość zobaczyć już 24 kwietnia o godz. 23:00. Emisja drugiej części – „Z Brazylii nad Atlantyk” – odbędzie się 1 maja o tej samej porze. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...