reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miejscy odkrywcy” w Discovery World

dodano: 2010-09-14 11:21 | aktualizacja: 2010-09-14 13:21
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery World

Discovery World Od 10 października br. na kanale Discovery World, będzie można zobaczyć najnowszy cykl „Miejscy odkrywcy”, opowiadający o brawurowych eksploracjach miejskich zakamarków. Czwórka młodych ludzi postanowiła zgłębić tajemnice jednych z najstarszych budowli w amerykańskich miastach. Oto miejscy odkrywcy, z pasją eksplorujący stare budynki: opuszczone dawne fabryki, browary, kanały czy teatry.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Miejscy odkrywcy" (ang. Urban Explorers)
Premiera: niedziela, 10 października, godz. 17:00 na Discovery World
Emisja kolejnych odcinków: w niedziele o godzinie 17:00

Są ciekawi świata i niewiarygodnie odważni. Niestraszne im są budynki z wiszącą przy wejściu tabliczką „Zakaz wstępu”, najczęściej grożące zawaleniem. W zespole jest dwóch doświadczonych wspinaczy miejskich, historyk urbanistyki oraz inżynier budownictwa. Chcą za wszelką cenę odkryć to, co zapomniane i nieznane, by udowodnić, że nawet historia amerykańskich miast– co prawda nie tak starych jak europejskie – może być pasjonującą wycieczką w przeszłość.

Czy tylko starożytne budowle kryją w sobie niezbadane tajemnice? Czy stuletnie obiekty takie jak stare zakłady przemysłowe, ciągnące się przez całe miasto podziemne tunele lub opuszczone świątynie sztuki, też mogą być intrygujące? Grupa młodych ludzi, odważnych pasjonatów zgłębiania najbardziej zapomnianych miejskich zakamarków udowodni, że opuszczone budynki, których historia nie sięga więcej niż 200 lat, potrafią być równie tajemnicze jak stojące już kilkanaście stuleci piramidy w Gizie. A może nawet bardziej interesujące.

Zapomniane hale fabryczne pełne porozrzucanego żelastwa, stare i od dawna niedziałające windy, zalane wodą miejskie tunele czy potężne, ale bezużyteczne maszyny – kiedyś to wszystko tętniło życiem, dzisiaj popada w ruinę. Nawet jeśli nie ma szans, by większości z tych miejsc przywrócić dawną świetność, to warto poznać związaną z nimi historię. Miasto to dla młodych odkrywców dżungla pełna naprawdę interesujących zakątków. Opowiedzą więc historię nie tylko miejsc, ale i urządzeń oraz wyposażenia, które tam można znaleźć. Dotrą także do ludzi, którzy pamiętają czasy świetności danego miejsca, a co najważniejsze – często znają plany budynku i sekretne pomieszczenia, do których odkrywcy bez ich pomocy nigdy by nie dotarli. Poprowadzą też własne małe śledztwa, próbując dojść dzięki zdobytym tropom do tego, dlaczego dane miejsce opustoszało i co w nim zostało ukryte przed wzrokiem zwykłych obywateli miasta. Oto współczesne poszukiwania świętego Graala w miejskim wydaniu!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...