reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wzrost popularności BBC Knowledge w Polsce

dodano: 2010-08-12 10:24 | aktualizacja: 2010-08-12 11:45
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BBC Knowledge

BBC Knowledge Lipiec 2010 okazał się niezwykle udanym miesiącem dla BBC Knowledge. Kanał osiągnął największy wzrost udziału w oglądalności spośród wszystkich kanałów dokumentalnych w Polsce. W porównaniu z czerwcem tego roku udział ten wzrósł o 36% - to skok aż o 72% w porównaniu z lipcem zeszłego roku (dane Nielsen Audience Measurement - dorośli 16-49).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczególnie dobre wyniki BBC Knowledge zanotował wśród widzów z dostępem do platformy Cyfrowy Polsat. W porównaniu z czerwcem 2010 kanał osiągnął wzrost udziału w oglądalności na poziomie 47% (dane Nielsen Audience Measurement - dorośli 16-49 z dostępem do Cyfrowego Polsatu).

Programy, których emisja na kanale przyczyniła się do uzyskania tak dobrych wyników, to między innymi czternasta seria wielokrotnie nagradzanego magazynu motoryzacyjnego "Top Gear", serial "Ross Kemp i gangi", oraz stadium wpływu geologii na zmiany kuchni, sztuki i plaż rejonu Morza Śródziemnego, czyli "Podróże ze środka Ziemi" (dane Nielsen Audience Measurement - dorośli 16-49).

Cieszymy się, że BBC Knowledge tak dobrze radzi sobie na polskim rynku telewizyjnym. Prześcignięcie konkurencyjnych kanałów dokumentalnych, znajdujących się w ofercie Cyfrowego Polsatu, to dla nas wielkie osiągnięcie. Mamy nadzieję, że najwyższa jakość programów BBC Knowldge oraz zakup nowych pozycji przyczynią się do rosnącego zwiększenia popularności kanału wśród polskiej widowni. - powiedział Jon Farrar, Wiceprezes BBC Worldwide Channels EMEA ds. Programmingu.

W sierpniu i we wrześniu tego roku widzowie BBC Knowledge będą mogli zobaczyć kilka premierowych programów. W ramach sezonu dedykowanego przywódcom II wojny światowej zobaczymy historię "Najtrudniejszej decyzji Churchilla" o zmaganiach Winstona Churchilla, który pragnął zapobiec inwazji Niemiec na Wielką Brytanię, "Umysł Hitlera" – historię powstania psychologicznego portretu przywódcy III Rzeszy, "Powrót Stalina" – dokument reportera Johna Sweeneya oraz film "Cesarz Hirohito", mówiący o wpływie japońskiego władcy na wojny, w których życie straciło 20 milionów ludzi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...