reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konwerter Monoblock i Samsung DSR-7000

dodano: 2001-01-18 16:08 | aktualizacja: 2001-01-18 16:08
autor: Leszek WRONA | źródło:

Zmieniono oprogramowanie w odbiornikach Polsatu 2 Cyfrowego co dało możliwość zastosowania konwerterów Monoblock Single i Twin.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Użytkownicy poprzednich wersji mogą pobrać nowy soft przy pomocy funkcji Aktualizacja Oprogramowania dostępnej w MENU Ustawienia Systemu. Odbiornik porównuje wersje oprogramowania i jeśli są one różne uruchamia procedurę pobierania nowszego i aktualizuje je w naszym tunerze. Pobieranie nowego nie powinno trwać dłużej niż 10 minut co sygnalizuje komunikat na ekranie telewizora. Procedura ładowania widoczna jest na wyświetlaczu w postaci zmieniających się cyfr. Jeśli czas ten zostanie przekroczony a na wyświetlaczu nie będzie widać żadnej zmiany (przez dłuższą chwilę pojawia się 7-02), nie warto czekać dłużej. Lepiej przerwać i rozpocząć wszystko od początku. Może się zdarzyć, że uda nam się to dokonać dopiero za którymś razem.

Nowe oprogramowanie w stosunku do opisywanego w numerze 6/2000 SAT Kuriera różni się przede wszystkim obsługą sygnałów sterujących DiSEqC. Wprawdzie sam układ MENU Ustawienia DiSEqC nie uległ zmianie to wyraźnie poprawiono strukturę sygnału.

Obecnie po wybraniu opcji Hot Bird - Pełny - 1 ; Astra - Pełny - 2 możemy sterować konwerterem typu Monoblock (Single lub Twin) oraz przełącznikami typu DiSEqC1.0. Poprzednie oprogramowanie nie dawało możliwości współpracy z konwerterem Monoblock, a w układzie z dwoma konwerterami do ich przełączania można było zastosować jedynie prosty przełącznik typu Tone Burst. Niestety, wraz z poprawą sygnału sterującego DiSEqC usunięto możliwość wyboru opcji Mini DiSEqC z MENU Ustawienia DiSEqC (odbiornik nie pamięta tego ustawienia dla Hot Birda). Oznacza to, że do poprzedniego oprogramowania można było zastosować przełącznik typu Tone Burst a do aktualnego (v1.05) trzeba go zmienić na pełny DiSEqC1.0.

Podczas automatycznego programowania odbiornika znów napotkamy na problemy z zapisaniem programu TVN. Nie jest on dopisywany funkcją automatycznego programowania Hot Birda, ani funkcją programowania ręcznego przy ustawieniu Transponder - Domyślnie. Ta druga metoda podobnie jak poprzednio pozwala zapisać jedynie 68 kanałów TV tak, że programy pakietu Polsat 2 Cyfrowy są na początku. Jeśli do niej zastosujemy ręczne dopisywanie programu TVN to zostanie on dopisany do listy na pozycji 69 i będzie odbierany bez problemów.

Metoda automatycznego programowania Hot Birda daje listę ponad 180 kanałów TV, ale próba dopisania do niej kanału TVN nie daje dobrego odbioru tego kanału mimo że jest na liście. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zapisanie TVN zanim rozpoczniemy automatycznie programować Hot Birda. Odbiór takich programów jak I1, C5, R4 z Hot Birda (Tr.60 11,919 V SR=27500 FEC=3/4) na nowej wersji oprogramowania jest poprawny. Nie są one wprawdzie zapisywane automatycznie (odbiornik identyfikuje je jako kodowane), ale podobnie jak TVN można zapisać je funkcją Przeszukiwanie Ręczne.

Nowy soft Samsunga zapewnia także obsługę z poziomu tunera teletekstu oraz funkcji EPG (przycisk G). Niestety serwis EPG ciągle testowany przez operatora nie zawsze jest dostępny i można mieć wątpliwości w trakcie obsługi czy nasz odbiornik działa poprawnie. Jeśli uda nam się go uruchomić z pewnością zauważymy, że nie są to tylko puste rubryki ale wreszcie informacje o programach podawane z wyprzedzeniem nawet kilku dni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 9-10/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2020

10 zł Więcej...
reklama