reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci zacierają ręce

dodano: 2002-04-27 04:06 | aktualizacja: 2002-04-27 04:06
autor: | źródło:

Wprowadzenie przez Cyfrę+ zmian w oprogramowaniu okazało się doskonałym prezentem dla piratów telewizyjnych, którzy już zacierają ręce widząc kolejki chętnych do przeprogramowania odbiornika. Na domiar złego, na rynku pojawił się nowy software...Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiany w oficjalnym oprogramowaniu tunerów Mediasat Cyfry+ uniemożliwiają dodawanie do pamięci odbiornika kanałów innych, niż te zdefiniowane przez operatora platformy. W praktyce oznacza to brak możliwości odbioru stacji kodowanych. Z pozoru wydaje się to dobrym sposobem na walkę z piractwem - tak jest jednak tylko z pozoru.

Uaktualnione oprogramowanie Cyfry+ posiada mnóstwo błędów, w tym jeden dość niebezpieczny. Okazuje się bowiem, że gdy w czasie programowania listy kanałów zabraknie nam przypadkowo prądu... odbiornik nadaje się do wymiany. Na tym nie koniec. Uaktualnienia nie wytrzymały tunery marki Kenwood - coraz więcej klientów odwiedza punkty dystrybucji przynosząc w rękach efekty pracy "specjalistów" z Canal+ Polska, czyli uszkodzone odbiorniki.

To wydaje się jednak błahostką, jeżeli pod uwagę weźmiemy szarą strefę, która zyska najwięcej na aktualizacji oprogramowania. Zrozpaczeni abonenci ustawiają się do giełdowych piratów w kolejkach, aby ci przy pomocy dwóch złącz umieszczonych na rewersie odbiornika, wprowadzili do jego pamięci nowe, dające zupełnie nowe możliwości oprogramowanie.

Usługa taka kosztuje niewiele, bo 50 zł. Na razie może zostać wykonana jedynie na popularnych w Cyfrze+ odbiornikach Pioneer 1430 v.10. Znalezienie sposobu na kolejne modele zdaje się być jedynie kwestią czasu - piraci nie próżnują!

Niedawno na rynku pojawił się nowy piracki software, który - pisany zapewne na zamówienie! - pozwala na odbiór EPG i serwisów interaktywnych ze wszystkich platform cyfrowych nadawanych w systemie Mediaguard/Mediahighway, umożliwia swobodne programowanie kanałów ze wszystkich pakietów oraz odbiór kanałów PPV... a nawet posiada DiSEqC, czego Cyfra+ nie potrafi zrobić od kilku lat!

W przypadku, kiedy znalezienie człowieka, który zna się na rzeczy i wie co jest grane nie stanowi żadnego problemu, zmiana oprogramowania na "nieoficjalne" - mimo, że jest nielegalna! - to tzw. bułka z masłem. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że Cyfra+ wsparła swoim ostatnim krokiem liczną szarą strefę, której zyski niedawno spadające w dół... znów wzrosną! Pozostaje nam "pogratulować" dobrze przygotowanej akcji...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...