reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netia Soundbox 4K - test dekodera

dodano: 2024-05-08 15:16 | aktualizacja: 2024-06-05 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Netia Soundbox 4K W lutym br. Netia zaoferowała nowy dekoder - Netia Soundbox 4K. Jest to pierwsze urządzenie Android TV w Grupie Polsat Plus. Co więcej, ten nowy dekoder wyróżnia się obecnością 4 wbudowanych głośników. Przyjrzeliśmy się z bliska urządzeniu Netia Soundbox 4K - zapraszamy do lektury raportu z testów.

satkurier.pl
Netia Soundbox 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wstępie warto wspomnieć, że w trakcie testowania przez satkurier.pl dekodera Netia Soundbox 4K, w ofercie siostrzanej platformy - Polsat Box, pojawił się dekoder Polsat Soundbox 4K. To niemal identyczne urządzenia, ale w odróżnieniu od modelu oferowanego w Netii, Polsat Soundbox 4K to dekoder nie tylko IPTV, lecz także z obsługą telewizji satelitarnej DTH. Wkrótce na nasze stanowisko testowe trafi również Polsat Soundbox 4K.

Netia Soundbox 4K - wygląd i wyposażenie

Producentem dekodera Netia Soundbox 4K (i Polsat Soundbox 4K) jest francuska firma Sagemcom - nie InterPhone Service z Mielca, który dostarcza dekodery dla Cyfrowego Polsatu. Krajem produkcji jest Tunezja. Soundbox 4K, model VSB3918, został wyprodukowany we współpracy z Bang & Olufsen oraz Dolby, czego owocem jest wsparcie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos na dekoderze posiadającym aż 4 wbudowane głośniki (3 głośniki + subwoofer).
 
Rozmieszczenie głośników w Sagemcom VSB3918, źródło: Android TV Guide
Rozmieszczenie głośników w Sagemcom VSB3918, źródło: Android TV Guide

Sercem dekodera jest układ Broadcom BCM72178 z 4-rdzeniowym procesorem 2 GHz i grafiką Broadcom VideoCore 6. Na pokładzie jest 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash.

Na panelu tylnym znajdują się następujące złącza: SAT IN do podłączenia sygnału z anteny satelitarnej (nieaktywne w modelu Netii, aktywne w modelu Polsatu), gniazdo zasilania 16 V / 2,5 A, złącze Ethernet na potrzeby przewodowego połączenia z Internetem, złącze HDMI do podłączenia dekodera z telewizorem, port USB do podłączenia pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB oraz przycisk restartu RST (nieaktywny albo nie wiemy, jak włączyć).
 
Panel tylny dekodera Netia Soundbox 4K
Panel tylny dekodera Netia Soundbox 4K, fot. satkurier.pl

Netia Soundbox 4K obsługuje funkcje głosowe poprzez pilota łączącego się za pomocą Bluetooth. Pilot zdalnego sterowania jest zbliżony wyglądem do tego oferowanego z dekoderami Polsat Box 4K. Nie ma też przeszkód, by z Netia Soundbox 4K sparować pilot od dekodera Polsat Box 4K. Bez problemu z Soundbox 4K współpracuje też pilot od HD 6000 i innych starszych modeli Polsat Box (oczywiście nie w pełnym zakresie funkcji).
 
Opis funkcji przycisków pilota do dekodera Netia Soundbox 4K, źródło: Netia
Opis funkcji przycisków pilota do dekodera Netia Soundbox 4K, źródło: Netia

Oprócz łączności przewodowej (Ethernet) dekoder wspiera też łączność bezprzewodową w standardzie Wi-Fi 6, wykorzystując częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz.

Jako że Netia Soundbox 4K to dekoder Android TV (wersja 12), można na nim korzystać ze sklepu Google Play oraz z wielu aplikacji, w tym Netia GO, YouTube, Disney+, HBO Max, Spotify i wielu innych (uwaga: nie można ani pobrać, ani zainstalować aplikacji Netflix - nie działa na tym dekoderze). Wbudowany Chromecast umożliwia przesyłanie filmów, muzyki i innych treści do telewizora.

Z uwagi na obecność wbudowanych głośników dekoder waży aż 1068 g, czyli nieco ponad 1 kg, a jego wymiary to: 165 x 165 x 65 mm. W zestawie oprócz samego dekodera znajdują się: zasilacz 16 V DC, 2,5 A, pilot zdalnego sterowania, 2 baterie AAA, kabel HDMI i kabel Ethernet (RJ45).
 
Netia Soundbox 4K
Netia Soundbox 4K, fot. satkurier.pl

Na górnym panelu urządzenia, oprócz logo Netii, Dolby Atmos i Bang & Olufsen znajduje się przełącznik umożliwiający zgaszenie diody LED (można to również uczynić w menu ustawień dekodera lub zmniejszyć/zwiększyć jasność tej diody), a także przycisk włączania/wyłączania dekodera.

Obudowa jest plastikowa, z gumowymi nóżkami pod spodem oraz materiałową siateczką na obwodzie.

Dekoder Netia Soundbox 4K jest dostępny dla zainteresowanych abonentów telewizji 4K za dodatkową opłatą do umowy w wysokości 30 zł miesięcznie (wynajem).

Jako ciekawostkę dodajmy, że model model Sagemcom VSB3918 oferują już m.in. hiszpański Orange, amerykański Dish czy portugalski Meo. VBS w nazwie tego modelu to skrót od Video SoundBox.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...