reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ataki na ukraińskich nadawców z Hot Birda

dodano: 2024-03-17 10:44
autor: KuKa | źródło: uatv.ua

Haker hacker 2023 HP 360px Rankiem, 16 marca br. o godzinie 9:50 czasu ukraińskiego zarejestrowano brak przekazu kanałów telewizyjnych Freedom i DIM TV na satelicie Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). Ktoś zastąpił transmisję inną treścią. Atak zakłócił nadawanie wszystkich kanałów w pakiecie.

satkurier.pl
Antena-sat-Internet-haker-cyberbezpieczenstwo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O powyższym informuje Multimedialna Platforma Nadawania Zagranicznego Ukrainy. Nieznani sprawcy zakłócili sygnał i tymczasowo zastąpili treść kanału Freedom inną treścią.

O godz. 10:28 czasu ukraińskiego na miejscu kanału Freedom zarejestrowano transmisję z logo "Za Żizń!", natomiast w miejscu DIM TV nie prowadzono żadnego przekazu.

Pozostałe źródła dystrybucji Freedom i DIM TV nie były zakłócane.
Normalnie prowadzono emisję z satelity Astra 4A (4,8°E), w sieciach kablowych, IPTV i OTT. Problem dotknął tylko widzów korzystających z niekodowanego odbioru na satelicie Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). O godz. 10:46 nadawanie zostało przywrócone.

Ingerencja w pracę operatora satelitarnego Eutelsat jest sprawdzana przez francuskie organy ścigania.Eutelsat Hot Bird 13G (13°E) to jeden z najpotężniejszych i najpopularniejszych satelitów telekomunikacyjnych.
Zasięg obejmuje Europę (w tym europejską część Federacji Rosyjskiej), kraje Azji Środkowej, północne wybrzeże Afryki i Bliski Wschód.

Ponadto strona internetowa Multimedialnej Platformy Nadawania Zagranicznego Ukrainy jest stale atakowana przez hakerów. W nocy z 12 na 13 marca przeprowadzono hakerski atak DDoS na cyfrowy system informacji Freedom. 29 stycznia doszło do kolejnego masowego ataku, w wyniku którego portal telewizyjny Freedom otrzymał ponad 180 mln żądań i był częściowo niedostępny przez 2 godziny. 25 stycznia w wyniku cyberataku na jedno z centrów danych doszło do awarii stron internetowych kanałów telewizyjnych Dim i Fredoom.

Źródło: uatv.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...