reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rosyjski instalator TV na Łotwie

dodano: 2024-03-12 15:34
autor: KuKa | źródło: Delfi.lv

telewizja brak sygnału Łotewska Policja Państwowa w gminie Augadaugava (Górna Dźwina) we wschodniej części kraju aresztowała mężczyznę urodzonego w 1975 r., który bez licencji, ale za opłatą, świadczył na rzecz mieszkańców usługi telewizyjne. W jego ofercie była dystrybucja zakazanych rosyjskich kanałów telewizyjnych.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Funkcjonariusze przeprowadzili szereg przeszukań u wspomnianego dostawcy. W sumie wykryli 181 abonentów, którzy korzystali z nielegalnej telewizji. Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt do odbioru i dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Natychmiast wszczęto postępowanie karne za prowadzenie działalności gospodarczej, w stosunku do której obowiązuje szczególny zakaz wprowadzony przez Łotwę i Unię Europejską. Za naruszenie grozi kara więzienia do 3 lat, kara tymczasowego pozbawienia wolności, prace społeczne lub kara grzywny z konfiskatą mienia.

Policja Państwowa na Łotwie ostrzega, że rosyjskie kanały propagandowe są objęte zakazem nadawania zgodnie z decyzją Narodowej Rady ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP).

Zgodnie z przepisami ustawy o usługach chronionych Republiki Łotewskiej, za instalację, instalowanie lub używanie nielegalnych systemów do celów osobistych grozi ostrzeżenie lub kara pieniężna do 700 euro. Przepis dotyczy również użytkowników końcowych, którzy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej. Jednocześnie Policja podkreśla, że celem tych aktów regulacyjnych nie jest karanie obywateli, ale ochrona łotewskiej przestrzeni informacyjnej i samych obywateli.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...