reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ciąg dalszy sporu Broadcom vs Netflix. Poszło o HEVC

dodano: 2023-11-07 17:25
autor: Jan Borejko | źródło: Broadcom/satkurier.pl

Netflix Firma Broadcom, zajmująca się m.in. produkcją układów SoC do dekoderów, ogłosiła, że niemiecki federalny sąd patentowy Bundespatentgericht wydał wstępną opinię stwierdzającą, że patent firmy Broadcom dotyczący kompresji wideo HEVC/H.265 jest ważny. Niniejsza opinia jest następstwem wyroku Sądu Okręgowego w Monachium z 19 września 2023 roku, w którym stwierdzono, że Netflix narusza ten patent. Sąd w Monachium wydał także nakaz zaprzestania przez Netflix wszelkich dalszych naruszeń w Niemczech.

broadcom.com
Broadcom broadcom.com


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sporny patent europejski EP 2 575 366 (patent '366) obejmuje kluczowe cechy cyfrowego przetwarzania wideo często stosowane w kompresji wideo HEVC. Sąd Okręgowy w Monachium orzekł, że Netflix narusza patent '366 poprzez transmisję wideo HEVC, której Netflix używa do dostarczania swoim użytkownikom treści Ultra HD.

Broadcom złożył wniosek do sądu w Monachium, domagając się kar za niezastosowanie się Netflixa do nakazu. Zgodnie z art. 890 niemieckiego kodeksu postępowania cywilnego kary za naruszenie nakazu obejmują: (1) grzywny w wysokości do 250 tys. euro za każdy akt naruszenia, na przykład za każdym razem, gdy Netflix wysyła do niemieckiego subskrybenta strumień wideo naruszający prawo; i/lub (2) do 6 miesięcy pozbawienia wolności dla członków zarządu sprawcy naruszenia.
 

- Broadcom jest zadowolony, że niemieckie sądy w dalszym ciągu uznają jego opatentowany wkład w technologię wideo wykorzystywaną w odnoszących sukcesy usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix - powiedział Mark Terrano, wiceprezes i dyrektor generalny działu własności intelektualnej i licencji firmy Broadcom.

Od 2018 roku Netflix i Broadcom toczą szeroko zakrojony spór patentowy, w którym Broadcom oskarżył Netflix o naruszenie licznych patentów amerykańskich, niemieckich i holenderskich w wyniku świadczenia usługi strumieniowego przesyłania wideo. Niemiecki Federalny Sąd Patentowy podejmie ostateczną decyzję w sprawie pozwu Netflixa o stwierdzenie nieważności po rozprawie zaplanowanej na 18 lipca 2024 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...