reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ciąg dalszy sporu Broadcom vs Netflix. Poszło o HEVC

dodano: 2023-11-07 17:25
autor: Jan Borejko | źródło: Broadcom/satkurier.pl

Netflix Firma Broadcom, zajmująca się m.in. produkcją układów SoC do dekoderów, ogłosiła, że niemiecki federalny sąd patentowy Bundespatentgericht wydał wstępną opinię stwierdzającą, że patent firmy Broadcom dotyczący kompresji wideo HEVC/H.265 jest ważny. Niniejsza opinia jest następstwem wyroku Sądu Okręgowego w Monachium z 19 września 2023 roku, w którym stwierdzono, że Netflix narusza ten patent. Sąd w Monachium wydał także nakaz zaprzestania przez Netflix wszelkich dalszych naruszeń w Niemczech.

broadcom.com
Broadcom broadcom.com


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sporny patent europejski EP 2 575 366 (patent '366) obejmuje kluczowe cechy cyfrowego przetwarzania wideo często stosowane w kompresji wideo HEVC. Sąd Okręgowy w Monachium orzekł, że Netflix narusza patent '366 poprzez transmisję wideo HEVC, której Netflix używa do dostarczania swoim użytkownikom treści Ultra HD.

Broadcom złożył wniosek do sądu w Monachium, domagając się kar za niezastosowanie się Netflixa do nakazu. Zgodnie z art. 890 niemieckiego kodeksu postępowania cywilnego kary za naruszenie nakazu obejmują: (1) grzywny w wysokości do 250 tys. euro za każdy akt naruszenia, na przykład za każdym razem, gdy Netflix wysyła do niemieckiego subskrybenta strumień wideo naruszający prawo; i/lub (2) do 6 miesięcy pozbawienia wolności dla członków zarządu sprawcy naruszenia.
 

- Broadcom jest zadowolony, że niemieckie sądy w dalszym ciągu uznają jego opatentowany wkład w technologię wideo wykorzystywaną w odnoszących sukcesy usługach przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix - powiedział Mark Terrano, wiceprezes i dyrektor generalny działu własności intelektualnej i licencji firmy Broadcom.

Od 2018 roku Netflix i Broadcom toczą szeroko zakrojony spór patentowy, w którym Broadcom oskarżył Netflix o naruszenie licznych patentów amerykańskich, niemieckich i holenderskich w wyniku świadczenia usługi strumieniowego przesyłania wideo. Niemiecki Federalny Sąd Patentowy podejmie ostateczną decyzję w sprawie pozwu Netflixa o stwierdzenie nieważności po rozprawie zaplanowanej na 18 lipca 2024 r.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...