reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Utworzono Eutelsat Group [wideo]

dodano: 2023-09-28 16:18 | aktualizacja: 2023-09-28 16:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Group Eutelsat Communications SA, jeden z wiodących operatorów satelitarnych na świecie, ogłosił ukończenie połączenia z OneWeb, globalną siecią komunikacji satelitarnej na niskiej orbicie okołoziemskiej, po zatwierdzeniu 28 września br. na zwyczajnym i nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Eutelsat. W wyniku tego połączenia powstała Eutelsat Group.

Eutelsat Group
Eutelsat Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Siedziba firmy pozostanie w Paryżu. OneWeb będzie spółką zależną działającą komercyjnie pod nazwą Eutelsat OneWeb, której centrum operacyjne pozostanie w Londynie. Spółka nadal będzie notowana na giełdzie Euronext w Paryżu, wejdzie też na London Stock Exchange.

Nowo utworzona Eutelsat Group ma być strategicznie pozycjonowana jako światowy lider w dziedzinie komunikacji kosmicznej. Potężna flota GEO Eutelsat zostanie połączona ze flotą LEO OneWeb, aby zaoferować klientom globalne, w pełni zintegrowane usługi łączności.
 

Ponieważ sieć OneWeb jest już aktywna i ma zacząć działać na całym świecie przed końcem 2023 roku, połączona usługa GEO-LEO otworzy przed klientami nowe rynki i zastosowania, w tym łączność stacjonarną (sieci typu backhaul, sieci korporacyjne), usługi rządowe i łączność mobilną (morską i w locie). Usługi nadawcze i wideo pozostaną integralną częścią działalności Eutelsat Group i w dalszym ciągu będą zapewniać klientom niezrównane i innowacyjne usługi, w tym nowe usługi wideo IP.

Grupa oczekuje, że przychody połączonego podmiotu będą rosły w średnim i długim okresie przy dwucyfrowym CAGR, osiągając ok. 2 mld euro w 2027 roku. Skorygowana EBITDA również miałaby rosnąć przy dwucyfrowym CAGR, przewyższając wzrost przychodów.
 

- To historyczny moment dla branży satelitarnej. Łączymy dwie firmy, które przodują w zapewnianiu klientom na całym świecie zintegrowanej, płynnej i niezawodnej łączności.

Będziemy działać szybko, aby przyspieszyć rozwój połączonego biznesu. Jesteśmy pewni, że dzięki wsparciu strategicznych akcjonariuszy obu podmiotów zmaksymalizujemy wyniki finansowe i doskonałość operacyjną, jednocześnie wykorzystując wysokozwrotne inwestycje w satelity nowej generacji.

Chciałbym złożyć hołd wszystkim współpracownikom, dzięki którym udało nam się pomyślnie ukończyć to połączenie. Jako zaufany partner w zakresie łączności na wielu orbitach jesteśmy gotowi zapewnić łączność i usługi, które będą wspierać rozwój gospodarczy i społeczny na całym świecie.

- powiedział Dominique D'Hinnin, prezes zarządu, Eutelsat.

- Eutelsat Group jest jedynym operatorem GEO-LEO w dziedzinie komunikacji satelitarnej, który może zaoferować wszechobecną usługę łączności. Globalna łączność to ważne i ekscytujące wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Możemy spełnić szerszy zakres wymagań klientów i świadczyć usługi łączności hybrydowej tam, gdzie są one wymagane na całym świecie, a wszystko to przy wiodącej w branży odporności.

Kontynuując nasze osiągnięcia w zakresie innowacji w celu opracowania przyszłych generacji technologii satelitarnej, możemy odblokować znaczną wartość zarówno dla klientów, jak i akcjonariuszy. Połączenie Eutelsat-OneWeb zapewniło nam skalę, siłę finansową i propozycję biznesową, dzięki którym możemy wykorzystać tę znaczącą szansę

- powiedziała Eva Berneke, dyrektor generalna, Eutelsat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...