reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

System SES O3b mPower w pełni operacyjny

dodano: 2024-04-24 12:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES

SES O3b power satelita 360px 24 kwietnia operator satelitarny SES poinformował, że ​​O3b mPOWER - system satelitarny 2. generacji  już działa i może świadczyć wysokiej jakości usługi łączności na całym świecie. Ile satelitów systemu O3b mPOWER jest w pełni operacyjnych?

SES
SES multi orbit mPOWER antena 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SES O3b mPOWER już działa

Dzięki pierwszym 6 satelitom O3b mPOWER działającym na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO) lub w odległości 8000 km od Ziemi oraz rozbudowanej infrastrukturze naziemnej zbudowanej na całym świecie, w nadchodzących miesiącach SES wprowadzi usługi dla klientów O3b mPOWER w celu zapewnienia niezawodnych usług łączności od kilkudziesięciu Mb/s do wielu gigabitów na sekundę.

SES wyniósł na orbitę 6 z 13 satelitów O3b mPOWER o wysokiej przepustowości i małych opóźnieniach, które wraz ze strategicznie zlokalizowanymi satelitarnymi stacjami naziemnymi umożliwiają SES obsługę klientów w wielu segmentach rynku.

Wyniesienie kolejnych dwóch satelitów O3b mPOWER spodziewane jest pod koniec 2024 roku.

W połączeniu z sieciami satelitów MEO i geostacjonarnymi  satelitami (GEO) firmy SES, a także dostępem do rozwiązań na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) w ramach partnerstw strategicznych, SES zajmuje wyjątkową pozycję dostawcy rozwiązań na całą orbitę, zapewniającego atrakcyjne połączenie wysokich szybkości transmisji danych, małych opóźnień, niezawodność usług i elastyczność, aby spełnić wymagania klientów w dowolnym miejscu.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że O3b mPOWER jest teraz gotowy, aby służyć naszym klientom na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat nasz zespół SES wraz z naszymi partnerami technologicznymi z segmentu kosmicznego i naziemnego niestrudzenie pracował nad udostępnieniem naszego systemu O3b mPOWER online. Z dumą mogę powiedzieć, że cała podstawowa infrastruktura została wdrożona, przetestowana i gotowa na całym świecie

– powiedział Adel Al-Saleh, dyrektor generalny SES.

- Popyt na rozwiązania O3b mPOWER jest bardzo duży i ten moment był długo oczekiwany przez naszych klientów. W nadchodzących tygodniach będziemy współpracować z naszymi klientami mobilnymi, rządowymi, korporacyjnymi i chmurowymi nad planami wdrożenia O3b mPOWER. Zależy nam na umożliwieniu ich działalności niezawodnych, wydajnych i bezpiecznych usług.


Źródło: ses.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...