reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ACE zamknęła Uptobox i Uptostream - nielegalne hosty

dodano: 2023-09-21 15:32
autor: HP | źródło: ACE

Alliance for Creativity and Entertainment ACE Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) - koalicja antypiracka Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki zamknęła Uptobox i Uptostream, dwa z najbardziej znanych, nielegalnych hostów wideo na świecie zajmujących się piractwem cyfrowym. Akcja prowadzona we Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich kładzie kres pirackiej operacji, która od dekady była dobrze znana wśród dystrybutorów treści naruszających prawa.

satkurier.pl
uptobox piracki hosting ACE 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nielegalny serwis cieszył się ogromną popularnością, głównie z Francji, ale także z Indonezji, Indii i Meksyku – w ciągu ostatnich trzech lat odwiedziło go 1,5 miliarda osób.

W ramach tych usług dostępna była pokaźna biblioteka tytułów filmowych i telewizyjnych naruszających prawa wszystkich członków ACE i wielu innych posiadaczy praw, umożliwiająca użytkownikom strumieniowe przesyłanie i pobieranie treści chronionych prawem autorskim bezpłatnie lub w ramach płatnej subskrypcji premium.

Dwóch obywateli francuskich, którzy prowadzili nielegalną usługę, korzystało z siedziby w Dubaju, gdzie zgromadzili nielegalne zyski ze sprzedaży reklam i subskrypcji premium.

- Akcja, którą dzisiaj ogłosiliśmy, pokazuje, że nawet najbardziej wyrafinowane operacje pirackie nie są ponad prawem

– oświadczył Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. globalnej ochrony treści w Motion Picture Association oraz szef ACE.

- Ta sprawa stanowi wyraźny sygnał dla podmiotów przestępczych, że ich nielegalne działania w końcu zostaną położone. Mogą myśleć, że ich operacje są tajne, ale ACE ma sieć, zasoby i wiedzę, aby je zidentyfikować i zamknąć.

- Canal+ wspiera szybkie działania w przypadku, gdy akty piractwa naruszają prawa własności intelektualnej, co z kolei ma wpływ na naszą działalność

– stwierdziła Céline Boyer, dyrektor ds. ochrony treści w Canal+.

-  Nasza współpraca z ACE ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dalszego rozwoju rynku kreatywnego poprzez walkę z piractwem treści u jego źródła.

 - France Télévisions nie toleruje piractwa oraz nielegalnej dystrybucji treści i kanałów

– powiedziała Nathalie Bobineau, starsza wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego francuskiego nadawcy publicznego France Télévisions.

- Współpraca z ACE wzmacnia nasze zaangażowanie w przestrzeganie zasad ochrony praw autorskich i zachowanie wartości oryginalnych treści.


ACE współpracuje z globalnymi agencjami w walce z piractwem cyfrowym.

W niektórych przypadkach dotyczących nielegalnej działalności we Francji ACE i MPA współpracują z francuskim stowarzyszeniem antypirackim ALPA, które na początku 2023 r. uzyskało nakaz blokujący Uptobox i Uptostream we Francji.

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...