reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wyrok więzienia dla pirata z Mighty TV

dodano: 2024-02-07 18:29
autor: HP | źródło: PIPCU

Might TV piracki streaming 360px 6 lutego br. zapadł wyrok 20 miesięcy więzienia w zawieszeniu dla londyńskiego pirata. Skazany został mieszkaniec Londynu, który zarobił 247 552 funtów (GBP) na nielegalnym streamingu kanałów sportowych i filmowych, a także innych treści telewizyjnych premium. Niejaki Riki Adal (43 l.) z Allerton Road w Hackney promował pirackie transmisje pod markami Mighty Plex, Mighty TV i Mighty Flex na Facebooku i Telegramie w latach 2017 - 2022.

PIPCU
PIPCU sentenced Police city of London streaming 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
2 listopada 2023 r. przed Centralnym Sądem Karnym Riki Adal przyznał się do winy za nabycie mienia przestępczego i rozpowszechnianie treści naruszających prawa autorskie w następstwie dochodzenia prowadzonego przez policyjną jednostkę ds. przestępczości dotyczącej własności intelektualnej (PIPCU) przy policji londyńskiego City.

Został skazany przez sąd koronny w Londynie w dniu 6 lutego 2024 r. na 20 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 24 miesiące, a także musi odbyć 20-dniową rehabilitację.

Detektyw policjant Jason Theobald z policyjnej jednostki ds. przestępstw związanych z własnością intelektualną (PIPCU) policji City of London powiedział:

- Nielegalne przesyłanie streamingowe kosztuje branżę rozrywkową miliony rocznie, narażając legalne miejsca pracy na ryzyko i zmniejszając fundusze na wspieranie nowych treści. Może finansować inne formy przestępczości, a także narażać użytkowników końcowych na ryzyko złośliwego oprogramowania i kradzieży tożsamości. Podczas przesłuchania na policji Adal w sposób pełny i szczery przyznał, że przez prawie 4 lata kierował panelem udostępniającym klientom nielegalne transmisje strumieniowe. Nasze dochodzenie wykazało, że otrzymał on znaczną liczbę płatności związanych z IPTV. Umożliwienie dostępu do treści premium bez subskrypcji jest nielegalne i, niestety dla Adal, słusznie będzie musiał teraz ponieść konsekwencje w postaci karalności.


W czerwcu 2022 roku Sky skierował sprawę do PIPCU.

Ustalono, że na konto PayPal należące do Adal wpłynęło łącznie 247 552 funtów płatności związanych z IPTV w okresie od 27 grudnia 2017 r. do 22 października 2022 r.

24 lutego 2023 r. funkcjonariusze PIPCU aresztowali Adala i przeprowadzili przeszukanie jego adresu domowego. Zajęli jego telefon komórkowy i laptop, którymi Adal, jak potwierdził, korzystał z dostępu do panelu swojego streamingu, po czym wyłączyli piracką usługę.

Adal podczas przesłuchania na policji przyznał, że od 2017 roku prowadzi panel udostępniający nielegalne streamy oraz obsługuje Mighty Plex, Mighty TV i Mighty Flex.

Źródło: birminghammail.co.uk  police.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...