reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dolby i TCL zaprezentują rozszerzenie Dolby Atmos na IFA 2023

dodano: 2023-08-29 22:47
autor: Jan Borejko | źródło: Dolby Laboratories/TCL

Dolby TCL logo razem 360px W poniedziałek 28 sierpnia br. Dolby Laboratories zaprezentowało swoją najnowszą innowację w dziedzinie wciągającego dźwięku – Dolby Atmos FlexConnect. TCL jako pierwsza wdroży tę technologię w swojej ofercie telewizorów na rok 2024. Dolby i TCL zaprezentują rozszerzenie Dolby Atmos podczas berlińskich targów IFA 2023 (1-5 września).

Dolby Laboratories
Dolby Atmos FlexConnect 9005bb original Dolby Laboratories760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która płynnie łączy system dźwiękowy telewizora z dodatkowymi głośnikami bezprzewodowymi, zapewniając jeszcze bardziej wciągające i wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Następnie inteligentnie optymalizuje dźwięk dla każdego układu pomieszczenia i konfiguracji głośników, dzięki czemu każde miejsce jest najlepszym miejscem w salonie. TCL wprowadzi także na rynek gamę głośników bezprzewodowych, które uzupełnią nadchodzącą ofertę telewizorów z technologią Dolby Atmos FlexConnect.

- Konsumenci nie powinni zmieniać układu mebli, aby cieszyć się lepszym dźwiękiem; dźwięk powinien się do nich dostosować

– powiedział John Couling, starszy wiceprezes ds. rozrywki w Dolby Laboratories.

Dolby Atmos FlexConnect to zupełnie nowa kategoria doświadczeń, która oferuje konsumentom swobodę i elastyczność w wyborze sposobu rozmieszczenia urządzeń, a jednocześnie zapewnia wspaniałe, wciągające wrażenia Dolby Atmos.

- Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki naszej niedawnej współpracy z Dolby robimy znaczący krok w przyszłość wciągającego dźwięku. Dostarczanie naszym klientom wspaniałych wrażeń jest naszym najwyższym priorytetem

– powiedział Frédéric Langin, dyrektor handlowy TCL Europe.

- Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mogą cieszyć się niesamowitym, wciągającym dźwiękiem, niezależnie od tego, w jaki sposób rozmieszczą swoje urządzenia audio. Nie możemy się doczekać, aż udostępnimy światu nowe, spersonalizowane wrażenia dźwiękowe dzięki naszym nadchodzącym telewizorom i głośnikom bezprzewodowym.


Swoboda umieszczenia dowolnego głośnika w dowolnym miejscu
Jednak niektóre pomieszczenia są za małe lub za duże, aby zapewnić optymalne rozmieszczenie głośników, podczas gdy inne mają szczególny układ pomieszczeń, który ogranicza rozmieszczenie sprzętu, np. B. umiejscowieniem gniazdek lub rozmieszczeniem mebli. Nie wszyscy konsumenci chcą zamienić estetykę pomieszczenia na jakość dźwięku. A niewłaściwie skalibrowane systemy dźwiękowe zakładają, że głośniki są umieszczone w pozycjach odniesienia.

Dolby Atmos FlexConnect oferuje swobodę umieszczenia jednego lub więcej głośników bezprzewodowych w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, bez obawy o ich idealne ustawienie. Rozwiązanie można również łatwo dostosować w miarę dodawania większej liczby typów urządzeń, co pozwala firmie TCL i innym producentom na innowacyjne łączenie i dopasowywanie różnych kombinacji urządzeń i form w celu zaspokojenia potrzeb klientów.

Po skalibrowaniu system łączy każde akcesorium z głośnikami telewizora, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku i zapewnić dźwięk Dolby Atmos dostosowany do potrzeb domu. Dzięki technologii FlexConnect słuchacze są wciągani głębiej w ulubioną rozrywkę i szybko zanurzeni w wciągający świat Dolby Atmos bez barier dzięki prostej konfiguracji systemu dźwiękowego telewizora i uzupełniających głośników.

Zalety Dolby Atmos FlexConnect w skrócie:
  • Lepsze wrażenia niż z Dolby Atmos  - Dolby Atmos przenosi rozrywkę na wyższy poziom, zanurzając widzów w niesamowitym, wielowymiarowym dźwięku. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect konsumenci mogą dodać dodatkowe głośniki bezprzewodowe do telewizora Dolby Atmos, aby jeszcze bardziej zwiększyć jakość dźwięku swojego systemu.
  • Niesamowity dźwięk przy dowolnym rozmieszczeniu głośników  — głośniki można umieścić w dowolnym dogodnym miejscu, maksymalnie wykorzystując wymiary pomieszczenia, rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i układ mebli bez utraty jakości dźwięku.
  • Łatwa konfiguracja  — konfiguracja jest szybka i łatwa i nie wymaga dodatkowych urządzeń ani kabli. Dolby Acoustic Mapping wykorzystuje mikrofony w telewizorze do zlokalizowania każdego głośnika bezprzewodowego w pomieszczeniu i automatycznie kalibruje system, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku.
  • Dynamiczne równoważenie dźwięku  — dźwięk jest inteligentnie rozprowadzany z głośników telewizora do każdego głośnika bezprzewodowego, dynamicznie optymalizując sygnał audio w oparciu o możliwości i lokalizację wszystkich dostępnych głośników. Pozwala to dostosować scenę dźwiękową, aby zapewnić słuchaczom zawsze najlepszą jakość dźwięku.

Modele telewizorów TCL na rok 2024 będą wyposażone w głośniki wyposażone w technologię FlexConnect. 
Dzięki temu to TCL stanie się pierwszą firmą telewizyjną oferującą tę technologię. Po debiucie telewizorów TCL na rok 2024 oczekuje się, że inni producenci telewizorów też wprowadzą Dolby Atmos FlexConnect.

W powiązanych wiadomościach firma TCL oficjalnie wprowadziła na rynek 115-calowy X11G Max, uważany za największy na świecie telewizor QD-Mini LED. Telewizor TCL X11G Max jest wyposażony w ponad 20 000 stref podświetlenia LED o maksymalnej jasności 5000 nitów. Obecnie można go kupić w cenie około 10 900 dol. 


Źródło: dolby.com  fonearena.com  gizmochina.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...