reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1-5.09 Targi IFA 2023 w Berlinie

dodano: 2023-08-25 15:40 | aktualizacja: 2023-08-28 17:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: IFA-Berlin

IFA Berlin 2023 1-5 wrzesnia logo 360px IFA Berlin, największe w Europie targi elektroniki użytkowej, rozpoczynają się 1 września z dużo większą liczbą wystawców niż w 2022 r., zwłaszcza z Azji. W 2022 r. przepisy związane z pandemią koronawirusa w Chinach nadal były na tyle rygorystyczne, że uniemożliwiły przyjazd wielu chińskim producentom. W tym roku targi są pełne, powiedział w czwartek w Berlinie szef IFA Oliver Merlin. Tym samym od 1 do 5 września swoje innowacje zaprezentuje 2059 wystawców z 48 krajów.

IFA-Berlin
messe IFA Berlin 2023 1-5 wrzesnia fot iFA berlin 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekiwania branży wobec targów są wysokie – producenci nie są zadowoleni z 1. połowy 2023 r., w której odnotowano znaczne spadki sprzedaży.

Podczas pandemii koronowirusa producenci urządzeń elektrycznych, takich jak pralki, komputery i smartfony, nadal odczuwali „ogromny boom” – powiedziała Sara Warneke, dyrektor zarządzająca gfu. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią ludzie nie mogli już tak często jak zwykle podróżować ani bywać w restauracjach i pubach. Zamiast tego wielu bardziej zadbało o swoje domy i zainwestowało w nowsze technologie.

Mniej sprzedanej elektroniki

Teraz to się zmieniło. Warneke mówiła o zmianie budżetu i zauważalnych efektach nadrabiania zaległości w obszarze turystyki i gastronomii. Zwróciła także uwagę na problemy w budownictwie, które dotknęły także branżę AGD. W pierwszym półroczu 2023 r. mieszkańcy Niemiec kupili znacznie mniej urządzeń elektronicznych niż rok wcześniej. Sprzedaż wyniosła 21,3 mld euro, czyli o 6,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

O ile sprzedaż elektroniki rozrywkowej i urządzeń elektronicznych wzrosła nieznacznie o 0,6 proc., o tyle w przypadku elektronicznego sprzętu AGD spadek wyniósł 6,2 proc., a w przypadku produktów IT używanych prywatnie nawet o 15,3 proc.

Warneke spodziewa się jednak ożywienia w 2. połowie roku. Według prognoz Towarzystwa Promocji Elektroniki Użytkowej (gfu) w całym roku może nastąpić nawet niewielki wzrost sprzedaży.

IFA 2023: Skoncentruj się na zrównoważonych i inteligentnych produktach

Zrównoważony rozwój staje się również coraz ważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Powinno to być widoczne także na targach IFA od 1 września. Kilka stowarzyszeń, w tym Stowarzyszenie Technologii Elektrycznych, Elektronicznych i Informacyjnych (VDE), chce teraz skupić się na inteligentnych aplikacjach, które mogą pomóc w opiece medycznej lub pielęgniarskiej nad ludźmi w ich własnych domach.

Targi IFA 2023 w Berlinie trwają od 1 do 5 września.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...