reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Panasonic z nową topową serią OLED na CES 2024 [wideo]

dodano: 2024-01-09 14:38
autor: Jan Borejko | źródło: Panasonic

Panasonic CES Procesor Pro AI 360px Na targach CES 2024 firma Panasonic zaprezentowała dwie nowe flagowe serie telewizorów OLED. Jakość obrazu 4K, procesor AI i Fire TV mają zrewolucjonizować wrażenia telewizyjne. Z95A (65 i 55 cali) i Z93A (77 cali) to dwie nowe serie telewizorów OLED zaprezentowane przez firmę Panasonic na targach branżowych CES 2024.

Panasonic
Panasonic TV AI Pro CES 2024 OLED 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Panasonic Z95A (65 i 55 cali) i Z93A (77 cali)

Najlepsze serie mają zintegrowaną technologię Panasonic Fire TV, dzięki czemu łączą treści z telewizji i transmisji strumieniowej na spersonalizowanym ekranie startowym. Telewizory OLED są kompatybilne z urządzeniami obsługującymi Alexa, a inteligentnymi urządzeniami podłączonymi do sieci można sterować za pomocą panelu Smart Home Dashboard. Po raz pierwszy w telewizorach Panasonic Smart TV zintegrowano sterowanie głosowe dalekiego zasięgu dla Alexy.
 


Modele Z95A i Z93A są także kompatybilne z Apple Home i Airplay, dzięki czemu użytkownicy mogą sterować telewizorem za pomocą Siri i przesyłać strumieniowo treści z iPhone'a i iPada.

Tuner Panasonic Penta ma za zadanie zapewnić rozszerzony odbiór sygnału.

Oprócz odbioru satelitarnego, kablowego i antenowego, Penta Tuner obsługuje także odbiór przez Internet (IPTV) i sieć domową (TV>IP). Aplikacja HbbTV Operator zapewnia także dostęp do treści na żywo i na żądanie bez konieczności stosowania sprzętu lub kart inteligentnych.

Panasonic: Master panel OLED i procesor AI zapewniają krystalicznie czystą jakość obrazu

Telewizory OLED Z95A i Z93A łączą w sobie nowy chip, procesor HCX Pro AI MK II, z panelem Master OLED Ultimate (lub rozmiarem Master OLED Pro Cinema w przypadku Z93A). Nowo opracowany procesor HCX Pro AI MK II jest sercem nowego silnika remasterującego 4K. Według producenta zapewnia to ostry jak brzytwa, naturalny obraz i wyjątkową redukcję szumów podczas przesyłania strumieniowego dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i modeli matematycznych. Panasonic Z95A wykorzystuje moduł panelu Master OLED Ultimate z zaawansowanym układem mikrosoczewek i wielowarstwowym systemem zarządzania temperaturą. Dzięki ulepszonej technologii sterowania i zarządzaniu ciepłem panel oferuje „niespotykaną” jasność.

Obydwa telewizory OLED obsługują także Dolby Vision IQTM Precision Detail – system poprawy obrazu, którego celem jest ukazanie dodatkowych szczegółów. Ta ewolucja Dolby Vision IQTM dostosowuje poziom światła w każdym obszarze ekranu, aby wydobyć więcej szczegółów bez nadmiernego zwiększania jasności.

Z95A i Z93A obsługują Dolby Vision i Dolby Atmos

Technologia ta współpracuje z wbudowanymi w telewizorze czujnikami oświetlenia otoczenia i dostosowuje obraz na wyświetlaczu w oparciu o jasność otoczenia. Oznacza to, że każdy szczegół jest widoczny, nawet w ciemnych scenach.

Nowy procesor HCX Pro AI MK II umożliwia także obsługę Dolby Vision do 144 Hz.

Według Panasonica modele Z95A i Z93A to pierwsze telewizory OLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz, co powinno szczególnie zadowolić fanów gier. W tym kontekście warto wspomnieć także o regulacji obrazu HDR przy pomocy Tone Mapping OFF, która ma za zadanie dostosowywać gry HDR bezpośrednio u źródła.

We współpracy z partnerami z Hollywood nowe telewizory Panasonic OLED zostały starannie dostrojone, aby zapewnić oglądanie i słyszenie treści zgodnie z zamierzeniami twórców filmu: dzięki 360 Soundscape Pro dostrojonemu przez firmę Technics, wielokierunkowym głośnikom i obsłudze Dolby Atmos dla dźwięku przestrzennego 3D.

 

Źródło: panasonic.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...