reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie wspólny satelita operatorów Eutelsat i Thaicom

dodano: 2023-08-07 14:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat.com/Thaicom

Eutelsat Thaicom satelita operator sat 360px Nowy satelita definiowany programowo (SDS) będzie operował nad Azją na pozycji orbitalnej 119,5°E. Operatorzy Eutelsat i Thaicom porozumieli się w sprawie nowego satelity telekomunikacyjnego, którego będą wspólnie eksploatować (po połowie pojemności). Na razie nie podano która rakieta wyniesie tego satelitę na orbitę.

Thaicom
Thaicom to partner with Eutelsat satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Eutelsat Communications poprzez swoją spółkę zależną Eutelsat Asia PTE. LTD podpisał umowę partnerską z Space Tech Innovation Limited (STI), spółką zależną Thaicom, tajskiego operatora satelitarnego, dla budowy i eksploatacji satelity SDS.

W ramach tego partnerstwa Eutelsat rozszerzy swoje usługi na cały kontynent azjatycki.
Eutelsat zobowiązał się do dzierżawy i świadczenia usług na połowie pojemności nowego satelity przez cały okres jego eksploatacji.

Najnowszy geostacjonarny satelita SDS zapewni STI i będzie jednym z satelitów nowej generacji oferujących natychmiastową modyfikację na orbicie i bezproblemową rekonfigurację, optymalizując wykorzystanie zasobów na orbicie z korzyścią dla operatora i klienta.

Satelita zostanie dostarczony w 2027 roku.

Nowy satelita pozwoli Eutelsatowi rozszerzyć swoje zasoby na orbicie o około 50 Gb/s dodatkowej przepustowości w Azji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na łączność w regionie.

Eva Berneke, dyrektor generalny Eutelsat Communications, skomentowała:

- Strategiczne partnerstwo z Thaicom, mające na celu wykorzystanie pozycji 119,5° E, doskonale zlokalizowanej w celu obsługi całego regionu azjatyckiego, stanowi wielką szansę dla Eutelsat, a także innowacyjne podejście inwestycyjne. Jesteśmy przekonani o doświadczeniu Thaicom jako wiodącego operatora satelitarnego w Azji z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży i jego specjalistyczną wiedzą na rynku Azji i Pacyfiku. Ten satelita nowej generacji, w pełni kompatybilny z naszą przyszłą ofertą LEO-GEO, pozwoli Eutelsat odpowiedzieć na dynamiczny wzrost zapotrzebowania na łączność w regionie.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...