reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lepiej nie udostępniać karty kredytowej pirackiej usłudze IPTV

dodano: 2023-06-28 20:38
autor: HP | źródło: DCA (Digital Citizens Alliance)

DCADigital Citizens Alliance piractwo IPTV 360px Pirackie usługi IPTV przekształciły się w ostatnich latach w branżę wartą miliardy dolarów czy euro. To tak naprawdę wysoce dochodowy biznes, za który wzięła się niejedna mafia i dlatego na wyższych szczeblach jest doskonale zorganizowany. Ciekawe są badania przeprowadzone przez Digital Citizens Alliance, które jasno wskazują, że przekazywanie danych karty kredytowej nieznanym stronom internetowym ma również swoje wady, w tym „niespodziewane” opłaty, które można uznać za wyłudzenie lub oszustwo.

DCA
DCA Digital Citizens Alliance piractwo IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez wzrost cen i inflację w ostatnich latach wiele osób zrezygnowało z drogich abonamentów operatorów satelitarnych i kablowych, wybierając w zamian tańszą telewizję internetową - niekoniecznie legalną.

Chociaż dostępnych jest wiele legalnych opcji oglądania telewizji streamingowej (po sieci)o, to istnieje przecież szeroka oferta nielegalnych (lub udających, że są legalne) usług IPTV, które są specjalnie skonfigurowane do dostarczania treści bez zgody właścicieli praw lub nadawcy.

Te pirackie usługi IPTV są często dostępne za pośrednictwem stosunkowo tanich subskrypcji. Nie oznacza to jednak, że nie można zarobić sporych pieniędzy i na tym korzystają mafie. Dochód w samej Europie z pirackich usług IPTV przekroczył 1 miliard euro.

Za pirackie usługi operatorom IPTV trzeba płaci kartą kredytową - tego nie wolno robić!

Według nowego raportu Digital Citizens Alliance (DCA), niektórzy operatorzy pirackich usług są tak bezczelni, że dodatkowo „okradają” swoich klientów.

Raport zatytułowany „Giving Piracy Operators Credit” szczegółowo opisuje, w jaki sposób wykupienie pirackich subskrypcji IPTV doprowadziło do niespodziewanych opłat z całego świata.

Punktem wyjścia badań była karta kredytowa.
Śledczy DCA wykorzystali to, aby zarejestrować się w 20 usługach IPTV, aby zobaczyć, co się stanie. W raporcie udostępniono nazwy i adresy URL wszystkich platform.

Kilka tygodni po dokonaniu tych płatności zaczęły pojawiać się nieznane opłaty z takich krajów jak Chiny, Singapur, Hongkong i Litwa (jedyny kraj UE). Chociaż nie jest jasne, które usługi nadużyły danych karty kredytowej, sugeruje to, że nie wszystkie były bezpieczne.

- W ciągu kilku tygodni od zarejestrowania się w usługach subskrypcji piractwa, karta kredytowa śledczych Digital Citizens została skierowana na 1495 USD w nielegalnych zakupach – rzekomo na dostawę artykułów spożywczych, odzież damską, oprogramowanie komputerowe, zaliczkę gotówkową i dużą tajemniczą opłatę w wysokości 850 USD, która na szczęście , nie zostało przetworzone.


Tajemnicze opłaty

Badania DCA sugerują, że podanie numeru karty kredytowej podejrzanemu serwisowi IPTV nie jest dobrym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że wszyscy dostawcy IPTV wykorzystują karty kredytowe abonentów - trzeba uważać lub na forach poczytać, gdzie można spodziewać się takich zagrożeń.

Ogólnie rzecz biorąc, okradanie klientów nie jest dobrym modelem biznesowym, jeśli taka, nawet piracka usługa zamierza zatrzymać subskrybentów na dłuższą metę. 

Dziwne jest jeszcze jedno, że dostawcy usług płatniczych takich jak Visa czy Mastercard pozwalają na robienie interesów z pirackimi usługami IPTV.

Co ciekawe, DCA twierdzi, że 72% korzystających z kart kredytowych w celu subskrypcji usługi pirackiej zgłosiło oszustwo.

Ci, którzy odwiedzili pirackie strony, są co najmniej 4 razy bardziej narażeni na kradzież tożsamości lub problemy ze złośliwym oprogramowaniem. 

Źródło: digitalcitizensalliance.org  piracymonitor.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...