reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Platforma IPTV BrightBlue naruszyła prawa autorskie Rai i TV5

dodano: 2023-10-03 15:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Pratensis Media BV/ Local Insert BV

TV5 Monde Rai Uno platforma IPTV brightblue-360px Platforma IPTV BrightBlue została skazana za naruszenie praw autorskich. TV5 Monde i RAI Uno wraz ze swoim agentem i dystrybutorem Pratensis Media BV i Local Insert BV pomyślnie wszczęły postępowanie uproszczone przeciwko platformie IPTV BrightBlue. W Niemczech firma BrightBlue zakończyła działalność w 2022 roku - strona internetowa brightblue.tv nie działa i jest przekierowana.

Brightblue.tv
Brightblue platforma IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecka firma BrightBlue GmbH & Co KG i jej holenderska spółka zależna BrightBlue BV z siedzibą w Hilversum udostępniały pakiet kanałów operatorom telewizyjnym w Holandii za pośrednictwem swojej platformy IPTV. Jednak według Pratensis Media i Local Insert kanały TV5 Monde i RAI Uno były oferowane na tej platformie bez ich zgody, przez co naruszono prawa autorskie obu nadawców - francuskiego i włoskiego.

Spółka BrightBlue twierdziła, że ​​nie ponosi winy, ponieważ świadczyła jedynie usługi techniczne, a jej klienci B2B, kolejni dystrybutorzy, byli stronami, które udostępniły kanały społeczeństwu.

Jednak sąd odrzucił tę tezę, stwierdzając, że BrightBlue dopuściła się naruszenia praw autorskich nie tylko dlatego, że dystrybuowała sygnały telewizyjne, ale także dlatego, że sygnały były przechowywane na serwerach obsługiwanych przez BrightBlue, oferujących usługi dodatkowe, takie jak natychmiastowa powtórka, catch-up TV i chmura.

Powodów - stacje TV5 Monde i Rai Uno, reprezentowała w tej sprawie przeciwko BrightBlue amsterdamska kancelaria Boekx, specjalizująca się w sprawach mediów i własności intelektualnej.

W Niemczech firma BrightBlue zakończyła działalność w zeszłym roku. Co ciekawe BrightBlue mocno prezentowała się podczas targów ANGAcom 2018.

BrightBlue był dostawcą usług IPTV, który oferowała firmom telekomunikacyjnym rozwiązanie IPTV jako kompletny produkt typu white label lub w niestandardowych modułach. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w rozwoju firma zapewniała platformę IPTV zoptymalizowaną pod kątem szerokopasmowego łącza, zapewniającą wysoką jakość i wygodę oglądania telewizji. Oprócz świadczenia usług technicznych, wsparcia i optymalizacji pod klucz, BrightBlue wspierała swoich klientów usługami doradczymi związanymi z marketingiem i obsługą klienta. Pierwotnie utworzona z grupy firm Deutsche Glasfaser, od 2018 roku firma pozycjonowała się jako niezależny dostawca usług na ogólnoeuropejskim rynku B2B.

Źródło: ie-forum.nl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...