reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb rozszerza zasięg na 37 krajów Europy

dodano: 2023-06-28 19:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb

OneWeb Sieć komunikacyjna na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) OneWeb rozszerza swoje usługi łączności na całą Europę i większość Stanów Zjednoczonych, przechodząc na usługi globalne. Łączność satelitarna za pośrednictwem OneWeb dociera teraz do regionów położonych powyżej 35 stopni szerokości geograficznej północnej. To oznacza, że OneWeb jest operacyjny m.in. w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Hiszpanii i Portugalii oraz wielu innych krajach Europy.

OneWeb
Oneweb ziemia satelita Internet satelitarny 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta ekspansja została aktywna po raz pierwszy pod koniec maja 2023 r., dodając usługi do 37 nowych krajów w Europie w zasięgu OneWeb, w tym Austrii, Włoch, Francji i Portugalii, a także całego zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych od Waszyngtonu po Kalifornię, północno-wschodnie wybrzeże od Maine do Wirginii i na Środkowy Zachód. Ta ekspansja dodatkowo poprawia łączność w Kanadzie i innych regionach morskich.

Rozszerzona dostępność sieci stanowi znaczący krok w kierunku rozwoju OneWeb w kierunku usług globalnych.

Sieć OneWeb zapewnia już łączność na 50 stopniach szerokości północnej, współpracując z partnerami dystrybucyjnymi, aby zapewnić społecznościowe rozwiązania szerokopasmowe, komórkowy backhaul, usługi korporacyjne dla przedsiębiorstw i nie tylko w całej Arktyce, aby połączyć lokalizacje na Alasce, w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i innych miejscach. Dzięki temu najnowszemu rozszerzeniu partnerzy OneWeb rozszerzają regiony, w których oferują usługi, a także umożliwiają nowym partnerom OneWeb włączenie i integrację sieci OneWeb LEO z ich rozwiązaniami.

Jako hurtowy dostawca łączności, OneWeb świadczy swoje usługi za pośrednictwem partnerów, takich jak firmy telekomunikacyjne i dostawcy usług internetowych, którzy mogą zintegrować usługę OneWeb z pakietem usług łączności, zapewniając klientowi końcowemu połączenie z szybkim, odpornym i niskim opóźnieniem Internetem połączenia, niezależnie od ich lokalizacji.

Sieć satelitów LEO od OneWeb stworzy nowe możliwości dla edukacji, opieki zdrowotnej, handlu i rozwoju gospodarczego, dzięki dużej szybkości połączenia i niskim opóźnieniom, co czyni tę usługę idealną do zastosowań komunikacyjnych w czasie rzeczywistym, takich jak rozmowy wideo i łącza szerokopasmowe klasy korporacyjnej, przekształcając łączność w obszarach, w których usługi naziemne są niedostępne.

- Ta ekspansja jest znaczącym krokiem na naszej drodze do świadczenia globalnych usług komercyjnych dla naszych klientów

- powiedział Stephen Beynon, dyrektor ds. obsługi klienta w OneWeb.

- Obserwujemy wzrost popytu na nasze usługi, ponieważ rozszerzyliśmy zasięg i rozszerzyliśmy nasze portfolio terminali użytkownika dla różnych rynków. Nasze doświadczenie techniczne we wszystkich zakątkach globu, a także silne relacje, jakie mamy z obecnymi partnerami na Alasce, w Kanadzie i Europie, oznaczają, że OneWeb jest dobrze przygotowana do wspierania klientów w tych nowych regionach, a także do przyjmowania nowych partnerów w celu aktywacji usług dla pierwszy raz. Ponieważ zasięg naszej sieci stale rośnie, jestem niesamowicie podekscytowany możliwością obsługi większej liczby klientów z sektora morskiego, rządowego, korporacyjnego i lotniczego niż kiedykolwiek wcześniej.


OneWeb zakończyła uruchamianie swojej globalnej konstelacji na początku 2023 roku, a firma pracuje nad oferowaniem w pełni globalnej usługi do końca roku. OneWeb i jego partnerzy kontynuują dodawanie nowych stacji naziemnych i dodają kolejne usługi na całym świecie, ponieważ więcej z ponad 600 satelitów osiąga swoje ostateczne położenie w konstelacji. OneWeb jest na dobrej drodze do zakończenia pełnego globalnego wdrożenia stacji naziemnych do końca roku.

Źródło: oneweb.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...